Цьогоріч Черкащина має отримати новий ангіограф

???????????????????????????????До кінця року в області збираються обладнати сучасну стаціонарну ангіографічну установку. Вона працюватиме в Черкаському обласному кардіологічному центрі. На цьому наголосив під час зустрічі в Умані із заступником очільника області Ярославом Березанем заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський.

Наявний в обласному кардіологічному центрі ангіограф працює уже понад десять років. Через надмірне навантаження та зношеність, апарат періодично виходить з ладу. Тож, аби забезпечити безперебійний прийом та лікування пацієнтів з гострими кардіологічними захворюваннями, тут потребують оновлення агіографічної установки.

???????????????????????????????– Придбання ангіографів для кардіоцентрів України – це ініціатива Міністерства охорони здоров’я України, – зауважив Олександр Лінчевський. – На це Уряд цьогоріч спрямував транш – 150 мільйонів гривень. Згідно з рішенням МОЗ, це дороговартісне обладнання на умовах співфінансування придбають саме для обласного кардіоцентру. Це, насамперед, підсилить його позиції та дасть додатковий поштовх для розвитку.

Водночас, такого ж обладнання на сьогодні потребує й Уманська центральна районна лікарня, визнають в районі. Через віддалене географічне положення жителів з гострими кардіозахворюваннями Уманщини, Монастирищини, Жашківщини, Тальнівщини, Христинівщини, Маньківщини доправляють до обласного центру.

За словами заступника Міністра, в МОЗ зацікавлені у тому, щоб підсилити позиції майбутнього Уманського госпітального округу. Однак нині в Уряді лише обговорюють можливість виділення коштів на 2018 рік для придбання обладнання. Мета ж Мінохорониздоров’я – аби всі госпітальні округи були забезпечені ангіографами.

???????????????????????????????– Сучасний ангіограф – не забаганка Черкаського обланого кардіоцентру, а нагальна потреба, – відзначив заступник очільника області Ярослав Березань. – Всі райони Черкащини долучаються до співфінансування за програмою МОЗ, аби цього року придбати цей апарат. Його вартість, між іншим, сягає до мільйона доларів. Зрозуміло, що таке ж обладнання необхідне і в Умані. Адже пацієнтам з інфарктом доводиться долати до 250 кілометрів, аби дістатися Черкас і вже тут отримати належне лікування. Обласна влада зі свого боку робитиме усе необхідне, аби Уманщина була в списку медзакладів, куди придбають ангіографи. Втім поки що про точні рішення, передовсім в МОЗ, говорити зарано.

Автор статті