Цього тижня в області утримається липнева спека

Без названияПогоду цього тижня формуватиме антициклон. Підвищений атмосферний тиск сприятиме зменшенню хмарності, дощі будуть практично відсутні. Південні вітри підвищать нічну температуру повітря до 15..17º тепла, а в денні години за допомогою сонця вона досягне спекотних позначок 30..32º і більше відповідатиме липневому режиму погоди. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Тепла погода зумовить більш інтенсивне прогрівання води у річках та водосховищі. Купальний сезон на Черкащині у розпалі, сьогодні температура води у Дніпрі – 21º. Проте слід пам’ятати, що відпочинок на воді має бути максимально безпечним.

Дуже теплі погожі дні утримаються до кінця травня. А от початок червня очікується нестійким, з періодичними дощами та зі значним похолоданням.

Літні дощі зазвичай інтенсивні, але нерівномірні. Приміром, минулої суботи, коли більша частина області відмічала 2-4 мм дощу, то в Чигирин і Жашкові всього за 6-9 годин випало 38 мм та 28 мм відповідно або 50-80% місячної норми. Така кількість дощу відповідає критерію небезпечного метеорологічного явища І рівня небезпечності.

Дощі сприяли списанню показника пожежної небезпеки до 1 класу у Чигиринському та Жашківському районах. Надзвичайний 5 клас утримується у двох районах – Черкаському та Смілянському. Решта території області – 3 клас.

 

Автор статті