Цього тижня в області прогнозують морози з туманами

baf962b8e1_167905_1_729x547У другій половині жовтня на Черкащині значно похолодало. Після літнього тепла на початку місяця, з 6 жовтня прийшла справжня осінь з температурним фоном +7+9º, а вже з 13 жовтня середньодобові температури повітря не перевищують +3+5º, вночі з’явилися морози інтенсивністю 1-4º. Такий розклад погоди вже стає характерним для жовтнів останніх 3 років. Згадаємо минулий рік, коли морози в період 08-11.10 досягали 6-9º. Але, характерним є і те, що після таких похолодань наприкінці жовтня та у листопаді знову повертається тепло, повідомив начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

За прогнозом, до кінця робочого тижня характер погоди істотно не зміниться. На погоду нашого краю впливатиме холодний Скандинавський антициклон, тому опадів не передбачається, ночі будуть холодними (2-4ºморозу), а дні помірно-теплими (+8+12º). Наприкінці жовтня, внаслідок надходження теплого та волого повітря з Атлантики, дещо потеплішає.

Антициклональний тип погоди сприятиме утворенню нічних та ранкових туманів, затримуючих інверсійних шарів, що заважатиме розсіюванню шкідливих домішок в атмосфері.

Автор статті