Цього тижня в області прогнозують дощі

top-photoВнаслідок виходу активного південного циклону минулими вихідними на Черкащині спостерігалася дощова погода, місцями з грозами. Опади були різної інтенсивності – від помірних до сильних. На цьому тижні варто очікувати ще 2 порції інтенсивного дощу, повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Однак вже з наступного тижня погоду регіону покращить антициклон, тому дощів поменшає, а денна температура повітря досягатиме літніх значень.

За 14-15 травня в області випало від 12 до 35 мм опадів. У Черкаському та Золотоніському районах випало найбільше дощу – 32-35 мм або 80-90% місячної норми. В цих же районах інтенсивність дощу за ніч минулої суботи досягла значень небезпечного явища погоди – випало 23-28 мм.

Загалом же з початку травня на території Черкаської області дощу випало 35-72 мм, або 72-175 % місячної норми, а в с. Піщане Золотоніського району на гідропосту зафіксовано 132 мм, що відповідає 3-ом місячним нормам.

Така кількість дощу, звичайно, є надмірною, однак влітку дощі переважно носять зливовий характер і їх кількість та інтенсивність може бути значною. Так, в травні 1992 р. в Золотоноші за добу випало 72 мм, а в Умані 1912 р. – 83 мм, що становить 150% місячної норми.

Автор статті