Цього тижня синоптики прогнозують похолодання

059З 13 березня, як і попереджали в обласному гідрометцентрі, разом із північними вітрами розпочалося вторгнення холоду у наш регіон. За прогнозом, наступні три доби переважатиме сонячна та суха погода: вночі до 6º морозу, вдень до 6º тепла. Середня добова температура знизиться до 0-2° тепла, що в межах березневої норми, повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

З 18 березня синоптики чекають на активізацію циклонічних процесів, які принесуть значні опади у вигляді дощу та снігу на фоні подальшого надходження холодного арктичного повітря. Але це похолодання не буде тривалим. За попередніми розрахунками, поступове потепління на Черкащині прогнозується із 24 березня.

У гідрометцентрі відзначають, що перші 13 днів цьогорічного березня видалися аномально теплими із середньодобовими температурами повітря 2-9º, що на 4-11° вище кліматичної норми. Дощу випало мало – 5-12 мм, тобто 15-36% місячної норми. Проте загальна кількість опадів з початку року по всій області становить більше норми та практично вдвічі більше, ніж минулого року.

Автор статті