Цього тижня на Черкащині очікується потепління

98e50eНа погоду зимових місяців значно вливає циркуляційний фактор, тобто переміщення атмосферного повітря. Тому температурний фон в лютому часто коливається від морозів до відлиг. Так і зараз – після минулих вихідних з нічними морозами до 9-11° морозу, знов йде період відлиги до +7° денного тепла. Про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За прогнозом, з вівторка тепле атлантичне повітря розпочне надходити до наших широт. Така перенесення теплих повітряних мас підвищить температуру повітря в області. Тож значення середньодобової температури повітря перевищуватимуть норму аж на 6-8°. До кінця робочого тижня денні відлиги сягатимуть +2-+7°. А з четверга і нічні температури будуть близько 0° і вище. Опади у вигляді мокрого снігу та дощу можливі в другій половині тижня.

За словами Віталія Постриганя, із небезпечних погодних явищ на цьому тижні прогнозуються тумани в нічні та ранкові години, а також посилений вітер 15-20 м/с. Однак, не варто розраховувати на закінчення зими, адже лютий – зимовий місяць і існує висока вірогідність того, що вже в другій половині цього місяця знову вдарять морози.

Щодо льодової обстановки, то верхня частина Кременчуцького водосховища майже чиста від льоду, льодостав спостерігається в середній і нижній частинах. За останніми гідрологічними визначеннями, товщина льоду біля Черкас – 19 см, біля Адамівки – 32 см. Однак, завдяки денним відлигам, лід втрачає свою міцність, з’являються промоїни, тому виходити на нього зараз вкрай небезпечно.

 

Автор статті