Цього тижня Черкащина відпочиватиме від спеки

загружено

Минулими вихідними на Черкащині панувала прохолодна погода. Так, середній добовий температурний фон становив +16+17°, що на 2-3° нижче кліматичної норми. Стовпчики термометрів вдень підвищувалися лише до 19-23°, а вночі знижувалися до 9-12°.

Нетипову для цього періоду погоду, обумовлює потужний Атлантичний циклон, завдяки якому, на Черкащину надходять холодні повітряні маси.

До відома відпочиваючих, температура води в р. Дніпро в районі м. Черкаси знизилася і станом на ранок 13 липня становила +21ºС. До речі, у минулому році температура води цього дня була +24°.

Варто зазначити, що пожежна небезпека в Чигиринському та Жашківському районах зросла місцями до 4 (висока) класу, на решті території області – 2 (мала) клас.

За прогнозом погоди, до середини цього тижня очікуються місцями короткочасні дощі у супроводі гроз. До 15 липня температура повітря становитиме вночі 10..15°, вдень 20..25°. З другої половини тижня прогнозується підвищення температурного фону: вночі 12..17°, вдень 23..28°. Опадів не передбачається. За таких погодних умов показник пожежної почне зростати, проте погода сприятиме проведенню жнив. Радимо в лісах та на полях, особливо під час збирання врожаю, бути обережними з вогнем.

 

За інформацією обласного центру з гідрометеорології

Автор статті