Цього тижня черкащан чекає випробування спекою

03Упродовж тижня погоду Черкащини формуватиме переважно антициклон. Температура повітря становитиме вночі +20..25º, вдень +29..34º. Середньодобова температура повітря прогнозується на рівні +25..26º, що на 7-8º вище кліматичної норми. Короткочасні невеликі грозові дощі можливі лише 24 та 25 червня, але суттєво на зниження температури вони не вплинуть.

Вночі ж  19 червня у результаті проходженням атмосферного фронту з південного заходу на Черкащині випадали зливові дощі. Як повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, розподіл опадів по території був нерівномірний. Всього по області випало від 3 до 52 мм дощу, або 10-187% декадної норми. Найбільше випало в Золотоніському – 51 мм або 69% місячної норми, що вважається стихійним гідрометеорологічним явищем, Звенигородському – 48 мм або 64% місячної норми та Черкаському районах – 38 мм або 51% місячної норми. Найменше – у Чигиринському районі – 3 мм. Із небезпечних явищ по всій території області спостерігалися грози, в окремих районах град 9 мм та шквал 17-20 м/с.

За даними управління ДСНС в Черкаській області, у зв’язку з нічною грозою на Черкащині 22 населених пункти залишилися без електроенергії, а дощі та штормовий вітер призвели до підтоплень окремих ділянок доріг та повалення дерев.

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Автор статті