Цього року в області ліквідували більше тисячі стихійних сміттєзвалищ

002На Черкащині цьогоріч ліквідували 1131 стихійне сміттєзвалище. Про це інформує постійно діюча обласна комісія з питань поводження з безхазяйними відходами. Аналогічні функціонують в районах та містах Черкащини. Під час них розглядають питання поводження з безхазяйними побутовими відходами, зокрема виявлення та ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ.

Зауважимо, на виконання заходів у сфері поводження з відходами в області виділяють кошти з місцевих бюджетів, зокрема й на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, упорядкування існуючих, придбання контейнерів для збирання відходів. Так, у 2016 році фактично з цією метою використано майже 2 млн грн.

003Під час чергового засідання начальник управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Олена Звягінцева нагадала про результати проведеної інвентаризації в області місць видалення відходів. За її результатами, на Черкащині проінвентаризовано 477 організованих місць видалення твердих побутових відходів.

Водночас перший заступник голови ОДА, голова Комісії Віталій Коваль зауважив, що інвентаризації підлягають не лише організовані місця видалення відходів, але й стихійні, які виявляють та ліквідовують місцеві комунальні служби, і додав:

– Райдержадміністрації та міськвиконкоми при цьому мають повноцінно володіти інформацією про кількість сміттєзвалищ у районах, їх обсяги та подальше поводження з відходами. Для цього необхідною є співпраця з відповідними контролюючими органами, громадськими організаціями.

Перший заступник також зазначив, що організовані та стихійні сміттєзвалища нині – під контролем громадян Черкащини. Завдяки сервісу «Ecomapa.gov.ua», який презентували в Мінприроди на початку вересня, є змога проводити оперативну інвентаризацію сміттєзвалищ. Відповідна інформація, подана жителями області, після обробки, відображається на інтерактивній мапі з геолокаційною прив’язкою.

^B538E695A5C5DFBD541695553D2240CDE61040AD484BEEE881^pimgpsh_fullsize_distrПопередньо на Черкащині зареєстрували 13 звернень від громадян про сміттєзвалища. Ці дані були надіслані до обласної державної адміністрації у вигляді звернень громадян для розгляду та подальшої ліквідації сміттєзвалищ. Відповідні доручення одержали структурні підрозділи міськвиконкомів та районних адміністрацій, а також контролюючі органи.

Під час наради напрацювали і ряд завдань щодо вирішення питання з незаконно завезеним на Канівщину сміттям зі Львівщини, зокрема обговорили законні шляхи його утилізації.

Автор статті