Цієї весни до лав ЗСУ призовуть майже 700 строковиків

_DSC0543З квітня на Черкащині стартує весняний призов юнаків до формувань Збройних сил України. До кінця червня заступити на строкову службу мають майже 700 осіб, повідомив під час сьогоднішньої прес-конференції обласний військовий комісар Євген Курбет.

З кожного району, відповідно до кількості облікованих в області строковиків, призиватимуть від 30 до 120 юнаків. Вони проходитимуть службу у ЗСУ, Державній прикордонній службі, Нацгвардії.

– Головна мета і завдання строкової служби – це отримання  військової спеціальності і накопичення військово-навчених ресурсів на території області, – розповів обласний комісар. – Військові комісаріати розпочали проведення медичних комісії, на які запрошуються юнаки від 20 до 27 років, що підлягають призовуЗавдання розподілені між районами. Якщо порівнювати з минулим роком, то кількість строковиків, яких призиватимемо цієї весни, дещо збільшилася. Втім, порівнюючи із кількістю юнаків, які перебувають на обліку у військовому комісаріаті, це лише 4-5 %. Відповідно до рішення Головнокомандуючого ЗСУ Петра Порошенка, призовники будуть проходити службу у військових частинах, які не залучаються до проведення ООС.

Він додав, у разі, якщо призовники не з’являються за викликом після проходження медкомісії, вони нестимуть адміністративну відповідальність. Загалом торік склали понад 700 адмінпортоколів на військовозобов’язаних та більше 620 – на призовників. За ними стягнули понад 164 тисячі гривень.

– Маємо питання явки призовників, – каже Євген Курбет. – Втім, зі створенням Єдиного реєстру військовозобов’язаних і призовників, зараз в області майже зняте питання реєстрації та перереєстрації юнаків без контролю військових комісаріатів. За це відповідають кадрові органи. Якщо вони цього не роблять на них накладаються адміністративні штрафи.

Автор статті