Цієї весни черкаські лісівники створили понад 350 га лісів

2Черкаський лісгосп успішно завершив посадкову кампанію. Усього було створено 368 га соснових насаджень поблизу Черкасс, повідомляють в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Роботи проходили в оперативному режимі.

– Садили і в суботу, і в неділю, щоб не втрачати золоті дні, доки є волога в ґрунті, – відзначив головний лісничий ДП «Черкаське лісове господарство» В’ячеслав Шако.

Цього року, за його словами, лісгосп повністю користувався лісокультурними послугами підприємців, які виграли тендери в системі електронних закупівель «Прозоро». Наймані працівники виконали лісокультурні роботи, а лісівники здійснювали контроль та надавали посадковий матеріал.

При посадці вже традиційно лісівники застосовували вологонакопичувач «Максимарин», який також оберігає сіянець від шкідників.

– Ми намагаємося максимально захистити насадження від ризиків, щоб створити здоровий міцний ліс, – говорить директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт. – Зараз у нас є проблема, сосни всихають з різних причин. Тому ліс потребує оздоровлення.

Частину площ, які були особливо забур’янені агресивною рослинністю, обробили гербіцидами. Для цього лісгосп закупив понад півтори тонни необхідних засобів хімобробітку.

Доповнення лісових культур черкаські лісівники теж завершили. Однак відпочивати їм ніколи. Адже у розпалі пожежонебезпечний сезон. Тому хранителі черкаських лісів уже на сторожі.

 

Автор статті