Центри соціальних служб – підтримка АТОвців та їхніх родин

^C043DD28B0FF1FCFDE993E1B47C200C8EF6C63C2371FA984D0^pimgpsh_fullsize_distrЦентри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно допомагають АТОвцям та їхнім сім’ям. Про це розповів керівник обласного Центру соціальних служб Богдан Санжарівець.

За його словами, соціальні працівники спочатку аналізують потреби АТОвців та їх родин. Потім складають соціальний паспорт демобілізованого бійця.

– Нині складено майже 5 тисяч таких паспортів, – розповів Богдан Михайлович. – Потреби більше 3 тисяч сімей вирішено повністю або частково. Робота з іншими триває. Звісно не всі потреби вирішуються швидко, часто для цього потрібно багато часу і значні ресурси. Така відповідальна робота потребує участі всіх структур міст і районів.

Важливою, за словами керівника Центру, є психологічна підтримка учасників АТО та членів їхніх сімей. Обласний центр соціальних служб постійно підвищує рівень кваліфікації своїх спеціалістів, зокрема проводить навчальні тренінги, до яких залучають провідних психологів області, військових психологів, волонтерів.

– З червня цього року в рамках реалізації проекту «Організація мережі психологічної допомоги воїнам АТО та членам їх родин в районних центрах Черкаської області» фахівцями Регіонального психологічного кризового центру  здійснено виїзди до Драбівського, Уманського, Чорнобаївського, Маньківського, Канівського, Корсунь-Шевченківського, Городищенського районів та міст Сміла, Канів, Умань, – повідомив Богдан Санжарівець. – Вони організовані центрами соціальних служб з метою проведення тематичних груп для учасників АТО та спеціалістів, які з ними працюють. Участь в цих зустрічах взяли більше ста учасників АТО.

Богдан Михайлович також зазначив, що центри допомагають АТОвцям і з оформленням необхідних документів для отримання статусів, посвідчень, для реалізації права на пільги, також із працевлаштуванням, оздоровленням тощо. Не залишають поза увагою і сім’ї загиблих. Соціальні працівники постійно тримають контакт з ними, відвідують та підтримують.

Директор обласного центру зауважив, що ця масштабна робота здійснюється спільно з центрами допомоги учасникам АТО, громадськими організаціями, волонтерськими спілками. Відповідна робота налагоджена і з обласною владою, яка допомагає вирішувати проблемні питання.

– За результатами одного із засідань колегії обласної адміністрації, – зазначив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, – ми офіційно звернулись до голів районів, міст і сіл, аби вони розглянули можливість у своїх штатах передбачити посаду соціального працівника. Оскільки ні обласний, ні районний бюджети не в змозі покрити такі видатки. Натомість голови сіл і селищ мають розуміти свою відповідальність та важливість соціального захисту тих родин, зокрема учасників АТО, які проживають на їхній території. Особливо це стосується об’єднаних громад: і тих, що створені, і майбутніх. Адже ми сьогодні говоримо про децентралізацію. І тут йдеться не лише про права, а й про значний фінансовий ресурс.

Між тим, до кінця осені обласний Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді планує виїзди в об’єднані територіальні громади Білозір’я, Єрок, Мокрої Калигірки – для проведення навчань з організації надання допомоги родинам учасників АТО та іншим сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Довідково:

Станом на 01.09.2016 спеціалістами районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді регіону вивчено потреби 4724 сімей учасників АТО. У ході роботи членам 2800 сімей було надано психологічну допомогу, 1271 сім’ї надано сприяння в отриманні гуманітарної допомоги, 2321 сім’ї надано сприяння в отриманні матеріальної допомоги, 1610 сім’ям надано сприяння в оформленні документів, 1306 сімей отримали юридичну допомогу, всі діти з сімей учасників АТО забезпечено безкоштовним харчуванням в закладах освіти, членам 685 сімей надано допомогу у працевлаштуванні, 21 сім’я забезпечена житлом. В результаті проведеної роботи задоволено потреби 2971 сім’ї учасників АТО. З іншими сім’ями робота триває.

Автор статті