Це – вдалий результат співпраці у соціальній сфері, – Віталій Коваль під час передачі спецтранспорту установам області

_DSC0652Чотири спеціально обладнані мікроавтобуси FordTransitCombi передали сьогодні соціальним установам Черкащини, зокрема Звенигородки, Золотоноші, Умані та Чорнобаю. Ця подія відбулась у межах партнерського проекту «Соціальні перевезення Черкащини», який реалізують в області Департамент соціального захисту населення ОДА спільно з благодійною організацією «Фонд родини Нечитайло».

Нові авто матимуть змогу одночасно перевозити людей з особливими фізичними потребами та супроводжуючих осіб – соціального працівника, медиків чи родичів пасажира._DSC0629_DSC0598_DSC0631_DSC0645

Автомобілі спеціально обладнані для потреб осіб із інвалідністю, зокрема й тих, які пересуваються на візках. У них є спеціальний зручний підйомник для візків, засоби фіксації задля безпеки візочників, додаткове освітлення, обігрів, кондиціонер. Розраховані вони в середньому на 7 осіб, залежно від їхньої категорії._DSC0636

– Вулиці наших міст, їх транспортна інфраструктура часто залишаються «недружніми» для людей з особливими потребами, – зазначає директор благодійної організації «Фонд родини Нечитайло» Вікторія Миколаюк. – Особливо важко тим, хто пересувається за допомогою візка. Для них дістатися до соціальних, медичних або культурних закладів міста чи села є надскладним завданням. Важливою складовою незалежності людей з інвалідністю є індивідуальна мобільність. Суспільству важливо забезпечити можливість людини  в обраний час та зручний спосіб дістатись від точки А до точки Б._DSC0621

Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль розповів про те, що автомобілі наразі передані установам, які мають всі умови для використання такого транспорту. Водночас, за його словами, є всі сподівання продовжити реалізацію проекту в наступному році. На сьогодні вже зацікавились можливістю придбати такий транспорт на Кам’янщині, Шполянщині, в Черкаському районі.

– Важливо, що цей проект покликаний надати додаткові можливості людям з інвалідністю, які так само, як і всі громадяни, мають право на доступність та своєчасність необхідних їм послуг. Разом із Фондом втілюємо вже не один проект. І дуже приємно, що реалізації таких заходів вдається досягати, саме завдяки вдалій співпраці органів влади з громадськими організаціями та меценатами.

Водночас директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало розповів, що з Фондом співпрацюють третій рік поспіль та вже мають домовленості про подальшу роботу в цьому напрямку. «Соціальні перевезення Черкащини» – вже п’ятий спільно реалізований проект в області.

– Такі авто обов’язково мають бути в реабілітаційних центрах, – переконана керівник Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Галина Кучер. – Тож вдячні за таку підтримку. Уже напрацювали алгоритм роботи, маємо відповідно розроблене положення. Так, люди попередньо звертатимуться до відділення соціальної допомоги, де базується транспорт, записуватимуться, повідомляючи диспетчерську службу. Плануємо налагодити співпрацю з волонтерами, які допомагатимуть безпосередньо людям на візках.

А ось в Чорнобаї спецтранспорт здебільшого обслуговуватиме діток з особливими потребами. Таких на базі місцевого Центру соціальної допомоги – більше півтори сотні. Відтак вони зможуть одержувати більше послуг, та діставатись з батьками до потрібних місць. Планують перевозити на авто й стареньких, зокрема інвалідів війни. На обслуговуючі потреби диспетчерської служби, водіїв передбачили вже 300 тис. грн на наступний рік.

Зауважимо, загальний бюджет проекту сягає 4,7 млн грн.

_DSC0607_DSC0602Додатково про проект:

В 2016 році Фонд родини Нечитайло та Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації ініційований проект «Соціальні перевезенні Черкащини». Проект дасть змогу людям із інвалідністю доступу до медичних, соціальних, освітніх, культурних закладів та переміщенню містом. У фокусі проекту: люди з обмеженими можливостями, зокрема  діти, маломобільні групи населення (підопічні інтернатів для людей похилого віку, одинокі пенсіонери, яким більше 70 років) та інші визначені категорії.

 

Автор статті