«Це – вдалий приклад державно-приватного партнерства», – Юрій Ткаченко про нову лабораторію

4Важливі лабораторні дослідження віднині проводитимуть у Черкасах. На базі централізованої лабораторії діагностики Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом відкрили відділ вірусологічних та імунологічних досліджень.

16 7Обладнання тут найсучасніше й вартує майже 10 млн грн. Його надав світовий лідер у сфері охорони здоров’я – компанія Abbott через ТОВ «Біомедінвест в Україні». Водночас обласним коштом поремонтували й умеблювали приміщення відділу, відповідно до вимог.

3 8– Відкриття відділу вірусологічних та імунологічних досліджень – це вдалий приклад приватно-державного партнерства та великий крок на шляху до подолання ВІЛ-інфекції та інших небезпечних хвороб, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Тут зможуть проводити важливі лабораторні дослідження, які раніше потрібно було направляти в Київ, а потому тижнями очікувати на результати. Приміром, тепер ми маємо аналізатор для раннього виявлення ВІЛ від моменту інфікування. Це надзвичайно важливо, особливо коли йдеться про вагітних і якнайшвидший початок профілактики передавання вірусу до дитини. Я вдячний усім, хто долучився до цього проекту і завдяки кому він став можливим.

20161201_114350 10 92За словами лікарів, нове обладнання дозволить проводити широкий спектр лабораторних обстежень. Загалом до 300 видів. Із лабораторією співпрацюватимуть медичні заклади області.

Довідково:

На 1 жовтня в області офіційно зареєстровано 6 982 ВІЛ-інфіковані особи, захворіли на СНІД – 2 529 осіб.

Автор статті