«Це перші кроки до вирішення питання», – Олександр Вельбівець про врегулювання ситуації в Смілі

e96db29a-33a5-4607-8a0f-66d234994238Рішення про підписання договору КП «Смілатеплокомуненерго» та ПАТ «НАК «Нафтогаз України» на газопостачання підтримали депутати Смілянської міськради. Засідання позачергової сесії відбулося вчора за участі голови облдержадміністрації Олександра Вельбівця.

За словами посадовця, борги за спожитий природний газ накопичувалися в місті не один рік. Наразі вони є значними для бюджету міста.

– Борг перед НАК «Нафтогазом» тоді ще у розмірі понад 80 мільйонів гривень Сміла визнала у травні 2016 року, – наголосив Олександр Вельбівець. – Відтоді він тільки збільшувався, а влада Сміли не вживала заходів, аби у правовому полі врегулювати це питання. Підписаний договір дасть старт процесу погашення наявного боргу. Отримати ресурс для цього місто може звернувшись за стабілізаційною дотацією, а також отримати позику з резервного фонду державного бюджету відповідно до доручення Президента України. Для цього необхідно підготувати пропозиції та обґрунтування щодо необхідних обсягів коштів на зазначені заходи. Цей процес треба розпочати. Крім того, Сміла зможе сплачувати за спожитий природний газ за ціною у близько 7,5 тисяч гривень на тисячу метрів кубічних замість 13-14 тисяч гривень від трейдера.

Нагадаємо, 15 листопада Президент України Петро Порошенко доручив негайно запустити всі котельні Сміли та дати тепло в оселі містян. До того, опалювальний сезон в місті мав розпочатися ще 25 жовтня. Втім через відсутність договору з ПАТ «НАК «Нафтогаз України», заборгованість перед трейдером газу ТОВ «УКРГАЗІМПЕКС» та невирішені спірні питання з ТОВ «Черкасигаз» КП «Смілатеплокомуненерго» не змогло увійти в опалювальний сезон вчасно.

Автор статті