«Це новий етап нашої співпраці», – очільник області про меморандум із «Альянсом громадського здоров’я»

_DSC0627Черкащина стала центром апробації новітніх технологій і стратегій у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань. Усе це завдяки технічній допомозі міжнародних організацій. Про це сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко під час підписання меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю з міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я».

_DSC0603Цей захід відбувся в межах реалізації державних програм із протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів. Як зауважив очільник області, на Черкащині здійснено повну децентралізацію надання послуг для людей, які живуть із ВІЛ. У кожному районі та місті працюють пункти видачі терапії. Також тут упроваджують електронну систему моніторингу ВІЛ-інфекції та обліку пацієнтів.

_DSC0604– Уперше з початку епідемії область досягнула дуже важливого показника – 0% передавання ВІЛ від матері до дитини, – акцентував Юрій Ткаченко. – Тобто зусиллями медиків області та працівників неурядових організацій ми наближаємо цілі, визначені Стратегією ЮНЕЙДС «90-90-90». І я впевнений, що новий етап нашої співпраці зі стратегічним партнером – «Альянсом громадського здоров’я» – буде також результативним.

За словами виконавчого директора міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» Андрія Клепікова, нинішній меморандум зафіксував уже досягнуті результати співпраці та визначив пріоритетні напрями роботи.

_DSC0635– «Альянс» робить вагомий внесок у протидію епідеміям СНІДу, туберкульозу та гепатитів в області, – розповів Андрій Клепіков. – Так, у 2017 році ми залучили на це понад 17 млн грн. Коли маємо скорочення міжнародного донорського фінансування, обмежені бюджетні можливості тощо, вкрай важлива ефективна співпраця з органами державної влади на місцях. Лише спільними зусиллями ми можемо забезпечити впровадження подальших комплексних програм протидії соціально небезпечним захворюванням. На Черкащині із владою маємо абсолютне взаємопорозуміння та ефективну взаємодію.

Нагадаємо, торік на базі централізованої лабораторії діагностики Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом запрацював відділ вірусологічних та імунологічних досліджень. Сучасне обладнання дозволяє проводити широкий спектр лабораторних обстежень. Загалом до 300 видів.

 

ДОВІДКОВО: Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» – провідна недержавна організація, яка у співпраці з державними  партнерами та громадськими організаціями ефективно протидіє епідеміям ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, вірусних гепатитів та іншим соціально небезпечним захворюванням шляхом надання фінансової й технічної підтримки відповідних програм, якими, зокрема, охоплено понад 300 000 представників найуразливіших груп населення.

Автор статті