Це – ефективний інструмент для самореалізації, – Віталій Коваль про втілення на теренах області програми «I am Media»

1Громадська організація «Фундація прав людини» розпочинає реалізацію в Україні нової правозахисної програми «I am Media» («I am Media: Empowerment Advocacy Programme for Internally Displaced Women»). Вона спрямована на посилення активності внутрішньо переміщених жінок на місцевому рівні через системне використання сили блогерства у соціальних медіа ресурсах Черкаської, Кіровоградської та Львівської областей.

Про втілення проекту в нашому регіоні йшлося на тематичній зустрічі в ОДА під головуванням першого заступника очільники області Віталія Коваля за участі керівниці обласного контактного центру, радниці з питань ВПО програми «Радник» в Черкаській області Лариси Ходаковської, голови МБФ «Небайдужі», координатора проекту в області Маіни Кулик, а також успішних громадських діячок-блогерш.

Зауважимо, проект реалізується за фінансової підтримки  Robert Bosch Foundation у партнерстві з Черкаською обласною державною адміністрацією та Міжнародним благодійним фондом «Небайдужі».

2-2Маіна Кулик зазначила, що проект впроваджується Фундацією прав людини, що з 1999 року працює на основах правозахисних програм та інтересів внутрішньо-переміщених осіб. З 2015 року «Фундацією прав людини» впроваджується Національна програма по соціально-економічному захисту внутрішньо переміщених осіб. Програма ВПО охопила вже 16 областей. Це – 3-ій проект, що впроваджується на Черкащині та передбачає низку заходів.

– Мета проекту – допомогти в підготовці блогерів, – каже Маіна Кулик, – які мають мотивацію та бажання реагувати на різноманітні соціальні процеси, що передбачають суспільний резонанс на місцевому або національному рівнях, шляхом висвітлення своєї позиції в форматі блогу – відео, аудіо чи тексту. Важливою при цьому є організація і комунікація ВПО в питаннях активного правозахисту та блогерства і співпраця з органами влади.

За словами Віталія Коваля, активна участь у житті громад, реалізація цікавих проектів, відкриття власного бізнесу – все це спільна робота влади та неурядових громадських організацій задля підтримки внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушені шукати нове місце проживання. І не тільки.

3– Другий рік на Черкащині втілюються менторські інноваційні програми підтримки ВПО та інших вразливих категорій населення. Вони в межах тісної співпраці з органами влади передбачають допомогу в отриманні нових навиків для працевлаштування та є ефективним інструментом для самореалізації і започаткування власної справи.

Зауважимо, за цей час навчання щодо започаткування та допомоги у розвитку власної справи пройшли понад 150 осіб з числа ВПО та місцевого населення Черкащини. Одним із перспективних напрямків навчання і започаткування власної справи для осіб, які навчались на тренінгах, є сфера онлайн. Наразі за українськими інформаційними повідомленнями в ній працює майже 30% – 40% відсотків малого і середнього бізнесу.

Під час круглого столу про власний досвід розповіли успішні лідери ВПО, представники органів державної влади, відомі блогери, провідні журналісти щодо організації та комунікації ВПО в питаннях активного правозахисту та блогерства й налагодження співпраці з органами влади. Поміж них: ментор, коуч у сфері медіа-онлайн, засновниця “Школи прибуткового блогінгу” Олена  Литвинова, громадський журналіст, засновниця ” Медіа-школи” Ірина Коваль, громадська активістка, керівниця міжнародних програм з реабілітації жінок, 14-кратна чемпіонка України Ганна Тарапата та ін.

4

Довідково:

Отож, найближчим часом планується провести:

  • відбір десяти менторських пар (ментор-менті) щодо реалізації себе в якості наставника, допомоги у створенні блогів, пошуку нових інтернет можливостей, комунікацій  та шляхів реалізації проектів в соціальній сфері (підписання угод) для ВПО;
  • 26 – 27.03.2018 р. дводенний семінар – тренінг: «Сила блогу в розвитку громади»;
  • щотижневі зустрічі у форматі блог-кафе з метою обговорення з учасниками різних аспектів і можливостей для розвитку блогосфери;
  • два вебінари за участі повідних експертів та ін

 

Автор статті