«Це – чергова історія успіху децентралізації», – Ярослав Березань про відкриття оновленої амбулаторії у Білозірській ОТГ

_DSC1567Яскраві кабінети та молоді фахівці – у Білозірській об’єднаній територіальній громаді відкрили «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Відучора медики в оновленій амбулаторії вже почали приймати перших пацієнтів.

_DSC1561 _DSC1524На реконструкцію тутешньої амбулаторії громада спрямували 2,1 млн грн «інфраструктурної» державної субвенції. Допомогли й меценати. Загалом, за словами голови Білозірської ОТГ, у ЦПМСД повністю завершили внутрішні та зовнішні роботи. Окрім кабінетів лікарів сімейної медицини, у Білозірський амбулаторії обладнали маніпуляційну, дитячу консультацію з кабінетом для щеплень й дитячим куточком, рецепцію та сім ліжок для денного стаціонару.

_DSC1607 _DSC1594 _DSC1579– Це перший крок для нашої медицини, – зауважує Володимир Міцук. – Нині ми провели основні роботи в лікарні, але ще не повністю їх завершили. Хочемо обладнати серверну для подальшої інформатизації закладу, недовезені меблі. Буквально за декілька місяців плануємо привести до ладу прилеглу територію, налагодити зону відпочинку для дітей і дорослих. Радий, що наша громада повністю забезпечена сімейними лікарями. Наше завдання на майбутнє – забезпечити їх  необхідним обладнанням. Певен, що у цьому нам також допоможуть і меценати. Нам потрібно зараз забезпечити свою лабораторію, рентген-кабінет, щоби кожен сімейний лікар мав свій кардіограф, глюкометр. І це – попереду.

_DSC1530 _DSC1532На сьогодні в Білозірській ОТГ є чотири лікарі загальної практики сімейної медицини. Аби мотивувати сімейних лікарів працювати саме в громаді, їм пропонували житло. Зараз із передбачених чотирьох «лікарських» квартир вільні дві. Окрім того, перші три роки ОТГ покриває лікарські витрати за комунальні послуги.

_DSC1610Одну з таких квартир надали родині лікаря загальної практики сімейної медицини Павлу Батуріну. Він родом з Луганщини. Після завершення навчання у Харківському національному медичному університеті, його розподілили до Кропивницького. Втім, побачивши у новинах по ті умови, які пропонують молодим фахівцям у Білозірській ОТГ, вирішив працювати саме тут.

_DSC1598 _DSC1588Відкриття реконструйованого «Центру первинної медико-санітарної допомоги» у Білозірській громаді – безперечна історія успіху децентралізації в Україні, переконаний заступник очільника області Ярослав Березань. Аналогів упровадження таких масштабних проектів у громадах ще немає, додає він.

_DSC1542– Реформа з децентралізації – це те, що дає територіям самостійно розвиватися завдяки підтримці держави і завдяки зміні системи упорядкування, – говорить посадовець. – І це «медичне» відкриття у Білозірській тергромаді – показовий приклад позитивних змін на місцях. Переконаний, такі амбулаторії мають бути у кожній ОТГ. Зараз у громадах змінюється ставлення до свого майна, здоров’я, майбутнього. Як мені сказали, кожен лікар нашої громади-першопрохідця мав змогу обрати кольори, у яких будуть оформлені їхні кабінети. Це свідчить про демократичне ставлення як до своїх робітників, так і пацієнтів.

 

Автор статті