Це – базове підприємство для виконання обласної програми зариблення Дніпра, – Віталій Коваль про Іркліївський риборозплідник

???????????????????????????????Перший заступник очільника області Віталій Коваль днями відвідав ДП «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб», що в Чорнобаївському районі. Там він зустрівся з представниками колективу підприємства та ознайомився з технологією вирощування і розведення риб.

Зауважимо, державне підприємство – повносистемне господарство, де займаються вирощуванням товарної риби, рибопосадкового матеріалу.???????????????????????????????

За словами Віталія Коваля, Іркліївський риборозплідник залишився єдиним держпідприємством в Україні, де розводять риб, – бюджетоформуюче підприємство, на якому працює понад 80 осіб із середньою зарплатою у 8 600 грн.

– Це підприємство насправді є базовим для виконання ухваленої нами обласної програми зариблення Кременчуцького водосховища, – зазначає перший заступник. – Почнемо її реалізовувати вже у жовтні-листопаді, закуповуючи річний мальок у 15-20 см. Загалом же цього року кампанія із зариблення Дніпра буде наймасштабнішою за останні роки. При цьому зазначу: щороку, при підтримці Державної екологічної інспекції, спільно з активістами організовуємо зариблення Кременчуцького водосховища цінними видами риб.???????????????????????????????

Заступник директора ДП «Іркліївський риборозплідник» Сергій Піддубний поінформував, яким чином відбувається робота в інкубаційному цеху, де зберігається добута ікра в спеціальних ємкостях. Також детально розповів про тамтешні технології.

– Потужність нашого підприємства сягає тисячі  тонн на рік товарної риби, яку постачаємо на ринки України, – зазначив Сергій Піддубний. – Окрім того, 200 тонн рибопосадкового матеріалу. Вирощуємо на нашому підприємстві коропа, товстолоба, амура, такі додаткові види, як: щука та сом. А ще осетрові, зокрема стерлядь і веслоніс. Нині рідко хто в Україні з ними працює.

Заступник директора розповів про те, що «веслоніс» завезений з Північної Америки, акліматизований, має значний темп росту, добрі смакові якості. На підприємстві ж цю рибу розводять більше 15 років. Отримують від неї потомство вже протягом 4 років та реалізують, вартість якої становить 90-100 грн за 1 кг.

Сергій Піддубний показав також триденного малька. Каже: на підприємстві є всі умови для нересту риб: нерестові температури, наявність самців та нерестовий субстрат.???????????????????????????????

Під час зустрічі перший заступник голови ОДА Віталій Коваль висловив думку щодо призначення директора ДП. За його словами, обласна адміністрація підтримує позицію працівників щодо вибору керівника з урахуванням Держрибагентством думки колективу. На сьогодні конкурсні процедури відмінено.

– Ми ж натомість готові через бюджетні програми підтримувати підприємство, що має значні перспективи, – констатував Віталій Володимирович.

 

 

 

Автор статті