Тринадцять реабілітаційних установ України будуть відновлювати психологічний стан учасників АТО

пс_допНаправлення учасників АТО до реабілітаційних установ здійснюють місцеві органи соціального захисту населення. Послуги з психологічної реабілітації в Україні надають тринадцять реабілітаційних установ.

Зазначимо, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» затверджено бюджетну програму «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції». На виконання цієї програми постановою Кабінету Міністрів України № 221 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції.

Психологічні послуги включають в себе проведення індивідуальних та групових зустрічей з досвідченими психологами, під час яких відбувається психологічна діагностика та консультування. Крім того, учасникам АТО організовують екскурсії до музеїв, пам’яток природи, які мають історико-меморіальне або культурно-естетичне значення, спортивно-оздоровчі заходи, зокрема безоплатне відвідування басейну, спортивної зали тощо.

Оскільки послуги з психологічної реабілітації не передбачають медикаментозного лікування, то медичної картки чи історії хвороби установа на учасника АТО не заводить.

Тому ще раз наголошуємо учасникам АТО, які відчувають потребу у психологічній реабілітації – звертайтесь до місцевого управління соціального захисту населення та отримайте направлення до реабілітаційної установи.

 

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

Автор статті