Торік органи Пенсійного фонду в області забезпечили повне та своєчасне фінансування виплат

image04-1Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник звітувала про роботу органів Пенсійного фонду України в області за минулий рік.

Як повідомляє  Головне управління, у 2016 році органи Пенсійного фонду України в Черкаській області забезпечили повне та своєчасне фінансування пенсійних виплат, контроль за надходженням пенсійних коштів до отримувачів, покращення якості обслуговування, розширення дистанційного доступу громадян до послуг, які надають органи Фонду.

У 2016 році загальний обсяг надходжень до бюджету Пенсійного фонду України в Черкаській області становив 8 197,3 млн грн. На виплату пенсій та грошової допомоги направлено 8 195,1 млн грн.

На 01.01.2017 на пенсійному обліку в органах Фонду області перебувало понад 414 тис. пенсіонерів, з них понад 16 тис. – пенсіонери силових міністерств і відомств. Протягом 2016 року призначено пенсію понад 15 тис. громадян, проведено  масові перерахунки розмірів пенсії з 1 травня та 1 грудня 2016 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму. Середній розмір пенсій на 1 січня 2017 року становить 1 702,28 грн, що  на 140,28 грн більше, ніж на 1 січня минулого року. Забезпечено виплату пенсії за фактичним місцем проживання в області 4 515 пенсіонерам, які переїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, Донецької та Луганської областей. Прийнято 4 065 заяв від внутрішньо переміщених осіб на виготовлення платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням.

Встановлено 417 пенсій за особливі заслуги перед Україною. Призначено пенсію у зв’язку з втратою годувальника 77 членам сімей військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції, пенсію по інвалідності 157 військовослужбовцям, які брали участь в АТО.

Більшість пенсіонерів області (59,1 %) отримують пенсію через 24 банківські установи. Виплата пенсії через банк дозволила заощадити в 2016 році понад 47 млн грн. Через пошту отримують пенсію 40,9 % пенсіонерів. Витрати, пов’язані з доставкою пенсії через пошту, становлять 42,3 млн грн. Забезпечено контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Усі управління Пенсійного фонду обслуговують громадян за принципом «єдиного вікна», проводять прийом відвідувачів щоденно в робочі дні, з 800 до 1715. У 2016 році відповідні послуги отримали понад 340 тис. осіб. Запроваджено надання пенсійних послуг в Білозірській, Єрківській та Мокрокалигірській об’єднаних територіальних громадах області.

Головне та підвідомчі управління Пенсійного Фонду активно працюють над запровадженням нової системи обслуговування громадян і оброблення документації на базі централізованих інформаційних технологій. На 1 січня 2017 року в новій системі призначено майже 9 тис. пенсій. Для ефективного запровадження підсистеми оновлено техніку, проведено семінари-навчання для спеціалістів, оформлено сертифікати відкритих ключів (ЕЦП). З травня 2016 року розпочато обмін списками на виплату пенсій військовим пенсіонерам із установами «Ощадбанку» з використанням ЕЦП.

Запровадження нової системи дасть змогу здійснювати обслуговування відвідувачів у будь-якому органі Фонду незалежно від місця їх реєстрації, спростити процедуру надання послуг та підвищити їх якість, перейти від паперових до електронних пенсійних справ і документів.

Територіальні органи Пенсійного фонду забезпечують розвиток дистанційних форм обслуговування, зокрема через веб-портал Пенсійного фонду України та власні веб-сайти. Постійно діють “гарячі” телефонні лінії, на які протягом 2016 року звернулися понад 7 тис. осіб. Пенсіонери мають змогу звернутися до головного та підвідомчих управлінь Пенсійного фонду через скайп-зв’язок.

Органи Пенсійного фонду активно взаємодіють із обласною державною адміністрацією, органами влади та місцевого самоврядування в районах та містах, контролюючими та правоохоронними органами з питань погашення боргів до бюджету Фонду, легалізації ринку праці, підвищення заробітної плати.

У результаті заходів, проведених разом із контролюючими органами, виявлено понад 5 тис. неоформлених найманих працівників. Як наслідок, 2 969 осіб уклали трудові договори, 161 особа зареєструвалася як суб’єкт підприємницької діяльності. До сплати обов’язкових платежів до Пенсійного фонду залучено понад 12 тис осіб. Завдяки проведений роботі кількість застрахованих осіб, яким страхувальники виплачують заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімуму, зменшилась на 3 456.

Нині триває реорганізація системи Пенсійного фонду. Кількість управлінь як юридичних осіб в районах та містах області у 2016 році зменшилася, проте нові структурні підрозділи управлінь, як і раніше, обслуговують громадян в усіх районних центрах області та м.  Ватутіне, тобто реорганізація не вплине на доступність та якість надання послуг пенсіонерам та застрахованим особам.

 

Автор статті