Торік лісівники Черкащини висадили майже півтори тисячі гектарів лісів

1Також лісогосподарства області минулого року реалізували продукції на 460 млн грн та отримали 60 млн грн. чистого прибутку. Такі цифри оприлюднили у ході розширеної колегії обласного управління лісового та мисливського господарства 10 лютого, на якій директори лісгоспів узагальнили результати господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за 2015 рік, обговорили найважливіші завдання 2016-го, оголосили підсумки трудового суперництва.

Начальник обласного управління Олександр Дзюбенко зазначив, що лісівники Черкащини завершили рік з позитивними показниками.

– За підсумками господарсько-фінансової діяльності лісгоспів за 2015 рік всі підприємства спрацювали прибутково, – підкреслив начальник управління. – Завдання з лісокультурного виробництва виконані повністю. Відтворення лісів та лісорозведення проведено на площі 1 456 гектарів. Заготовлено майже 80 тонн лісового насіння. У повному обсязі виконані протипожежні заходи. До зведеного бюджету сплачено 127,3 мільйонів гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Сплачено 46 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

2За словами заступника начальника управління Лариси Солтисік, торік лісгоспи області напрацювали позитивну динаміку в роботі для покращення фінансової стабільності. На 224 гривні або на 46 % порівняно з відповідним періодом минулого року зросла середня реалізаційна ціна одного знеособленого кубометра деревини. По управлінню вона становить 708 гривень. Обсяг реалізованої продукції лісгоспами склав 460 мільйонів гривень і зріс порівняно з 2014 роком на 166 мільйонів гривень (на 56% до відповідного періоду минулого року).

У 2015 році підприємства здійснили понад 30 мільйонів гривень капітальних інвестицій на придбання лісозаготівельної техніки, автомобілів та лісогосподарського інвентарю.

Середня заробітна плата одного працівника збільшилась на 2030 грн (на 48%) проти відповідного періоду минулого року і досягла позначки в 6289 грн Лідерами за рівнем середньомісячної зарплати є Черкаський, Смілянський та Чигиринський лісгоспи.

Лісівники Черкащини перераховали 2,2 мільйони гривень на підвищення оборони держави та потреби українських військовослужбовців. Це – кошти лісгоспів, профспілкових комітетів та добровільні внески працівників. Лісгоспи Черкащини протягом 2015-го активно допомагали будувати фортифікаційні споруди на Сході нашої держави, надавши більше трьох тисяч кубометрів лісоматеріалів для спорудження фортифікацій.

4За результатами трудового суперництва найкраще в 2015 році спрацював Смілянський лісгосп. Начальник управління Олександр Дзюбенко вручив диплом переможця за досягнення підприємством кращих показників у роботі директору Смілянського лісгоспу Юрію Сегеді. Друге місце посів Кам`янський лісгосп, третє – Звенигородський лісгосп. Окрім цього, відзначено стабільну та ефективну роботу трудових колективів Уманського та Чигиринського лісгоспів.

 

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті