Торік до місцевих бюджетів надійшло понад 3 млрд грн

^963BB262AF9EF27DB0135DA84C0FE02EEA2753585A6318797B^pimgpsh_fullsize_distrМинулого року до загального та спеціального фондів місцевих бюджетів надійшло 3,2 млрд грн, що на 942 млн грн більше, ніж за 2014 рік. Доходи загального фонду зросли, порівняно з 2014 роком, на 816 млн грн і становили 2,8 млрд грн.

– У повному обсязі проведено розрахунки з бюджетними установами по заробітній платі та енергоносіях, кредиторська заборгованість відсутня, – зазначає заступник директора Департаменту фінансів ОДА Тетяна Митюк. –Завдяки збалансованості бюджетів та злагодженій роботі казначейства минулий рік завершено з позитивною динамікою по скороченню заборгованості бюджетних установ – із 116 млн грн кредиторської заборгованості погашено 110 млн грн.

Водночас Тетяна Сергіївна каже, що результати області на фоні загальнодержавних показників свідчать про недостатній рівень роботи з максимального використання наявних ресурсів та залучення додаткових джерел доходів. За її словами, необхідно активніше працювати над легалізацією виплати заробітної плати та подолання тіньової зайнятості населення. Адже нижче середньообласного показника забезпечили приріст цього податку Сміла, Канів, Ватутіне, Умань, Шполянський, Тальнівський, Чорнобаївський, Христинівський, Черкаський, Звенигородський райони.

При цьому заступниця поінформувала, що з метою підвищення заробітної плати та надходжень ПДФО до бюджетів, обласною державною адміністрацією підготовлено План заходів на 2016 рік із легалізації заробітної плати, де визначено конкретні завдання та індикатори. В рамках них оцінюватимуть роботу райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад.

Автор статті