Топонімічна комісія затвердила більше тисячі нових назв вулиць в області

1455186093_2000136261_bigОбласною топонімічною комісією запропоновано до перейменування 1050 назв вулиць та провулків Черкащини. В обласній адміністрації в ході засідань члени комісії в рамках Закону України про декомунізацію опрацювали 214 населених пунктів області, зокрема виїжджали до районів, детально вивчаючи історію місцевостей.

???????????????????????????????– Під час роботи ми намагались підійти до питання перейменування вулиць зважено, послуговуючись науковим та краєзнавчим підходом, враховували думку громади, – коментує перший заступник очільники області, голова комісії Віталій Коваль. – У нових назвах спробували відобразити історію держави від часів Київської Русі, використовуючи імена митців, науковців, військово-політичних діячів.

Так, попередньо проаналізувавши нові назви, приблизно 45 % із них – прізвища військово-політичних діячів, зокрема й учасників АТО, 39 % – давні історичні та загальні назви, 26% – діячі культури, науки, релігії.

Зауважимо, деякі топоніми формально під дію Закону не підпадають, однак використовувались в часи Радянського Союзу для популяризації політичної влади, приміром: вулиці Нахімова, Суворова. Перелік таких назв виділено окремо з рекомендацією місцевим радам замінити їх на запропоновані комісією.

Враховуючи, що частина місцевих рад та сільських, селищних голів прийняли рішення та розпорядження про перейменування вже після 21 лютого цього року, відповідний лист ОДА буде спрямовано до прокуратури щодо скасування цих рішень.

Нагадаємо, до 21 травня має бути виконаний Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Голови сільських, селищних та міських рад до 21 лютого мали на місцевому рівні узгодити нові назви об’єктів топоніміки, які підпадають під дію цього закону. Зокрема ними було перейменовано 2766 об’єктів. Потім право перейменовувати назви перейшло до ОДА. У результаті створена обласна топонімічна комісія затвердила близько третини з основного переліку назв, котрі мали б запропонувати до перейменування на місцях.

Наразі готується відповідне розпорядження обласної адміністрації про зміну назв топонімів.

Затверджені комісією до перейменування назви вулиць та провулків

Рекомендовані до перейменування назви вулиць та провулків

 

Автор статті