Тепло повертається на Черкащину

96554Цього тижня на Черкащині пануватиме суха, переважно сонячна, помірно-тепла погода. Завтра вночі прогнозується 9+14º, вдень 20+25º. Надалі, денна температура підвищуватиметься щодня на 1-2º.

13 вересня висотна улоговина циклону із центром над Ісландією зумовила на Черкащині дощову, прохолодну погоду. Як повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, по всій області пройшли дощі інтенсивністю від 1 (Чигирин) до 11 мм (Жашків), а максимальна температура повітря не перевищувала +13…15º.

У регіоні розпочалася сівба озимини під урожай наступного року. З останніми дощами вологозапаси орного шару грунту покращилися і на переважній території області мають задовільні та оптимальні значення.

Останні дощі знизили до 1 класу (відсутня) пожежну небезпеку в екосистемах області.

У період 6-8 вересня відбувся перехід середньодобової температури повітря через +15° у бік зниження, що свідчить про закінчення метеорологічного літа.

Швидко, майже на 1º на добу, знижується температура води в Дніпрі біля Черкас. Ще вранці 10 вересня вона сягала +20º, а сьогодні вже +17º.

Автор статті