Театральний колапс: обласна влада допомагає вирішити питання з кадровими призначеннями та пожежею в театрі

на_головну???????????????????????????????Окрім надзвичайної ситуації з драматичним театром, коли в липні там сталася пожежа, нині з’явилася ще одна – актори закладу невдоволені роботою виконуючого нині обов’язки художнього керівника Сергія Проскурні. Сьогодні обурені театрали прийшли на сесію обласної ради з вимогою звільнити його та залишити керівником Володимира Осіпова, котрий тимчасово відсторонений від виконання своїх обов’язків.

Актори театру, поміж яких Олександр Гуменний, Наталія Мамалига, Наталія Вігран, від імені колективу висловили недовіру пану Проскурні, та вважають, що саме через невдалі кадрові призначення в галузі культури відсутня стратегія розвитку цієї галузі. Тож просять обласну владу кадрові питання вирішувати з урахуванням громадської думки.

???????????????????????????????Заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль вважає, що каталізатором цих подій стала надзвичайна ситуація з пожежею й радить колективу розділити питання його внутрішньої діяльності й надзвичайну ситуацію з пожежею.

– Створеною напередодні комісією було виявлено факт, що декілька років тому керівників комунальних установ призначали не у відповідності до законного механізму. Більше того в галузі культури в середині 90-их років призначення 10-ти керівників комунальних установ відбувалися навіть не виносячи рішення на розгляд сесії обласної ради, як це прописано в положеннях, – зазначив Віталій Коваль.

 

???????????????????????????????Він пояснив, що нині комісія дала завдання управлінню культури підготувати листи, в яких попереджає керівників, що трудові відносини регулюються відповідно до чинного законодавства. Тож вже через два місяці на сесію буде винесено питання про призначення керівників комунальних установ у галузі культури.

Що ж до призначення заступників чи інших посад у закладах, це питання має вирішуватися безпосередньо директором. «Відповідно, якщо в колективі виникали непорозуміння та незгода з творчою позицією художнього керівника, – ділиться думкою заступник голови, – порушувати це питання варто було б на загальних зборах колективу перед директором». Нині ж актори шукають підтримки в обласної влади. Проте ні обласна рада, ні ОДА не можуть втручатися у внутрішню діяльність колективу, адже це повноваження керівника.

???????????????????????????????Разом із тим Віталій Коваль пояснив, що за місяць до надзвичайної події Володимира Осипова, як й інших керівників обласних закладів культури, заслуховували на засіданні регіонального штабу і йому були надані відповідні доручення. Факт пожежі свідчить про ігнорування рекомендацій зі штабу, тож до завершення роботи слідчої групи Володимира Осіпова було відсторонено від роботи. Нині ж виконуючим обов’язки керівника театру є його заступник Євген Сілін.

Віталій Коваль також наголосив, що напередодні з колективом театру було проведено низку зустрічей. За дорученням голови адміністрації на сьогодні їм запропоновано використовувати для реалізації творчих здобутків  приміщення обласної філармонії.

– Також ми надаємо колективу автобус і сьогодні вносимо зміни до бюджету щодо підтримки на їх репертуарні поїздки до інших областей, – говорить Віталій Володимирович. – Зокрема й на пальне, закупівлю додаткового необхідного мобільного обладнання та інші витрати.

Водночас Сергій Проскурня під час сесії запевнив, що пожежа в театрі сталася саме через бездіяльність дирекції театру й тим не менше показав написану ним заяву про звільнення за власним бажанням.

Урешті театрали заспокоїлись, вітали оплесками таке рішення, а також оголосили присутнім про започаткований ними благодійний фонд «Черкаський театр», аби додатково зібрати кошти для відбудови театру.

Варто також зауважити, що під час сьогоднішньої сесії депутати прийняли більшістю голосів рішення про часткове звільнення театру від орендної плати до загального фонду обласного бюджету на 2015 рік.

 

Реквізити рахунків Благодійної організації «Благодійний фонд «Черкаський театр»

В національній валюті (гривні):

Отримувач: Благодійна організація «Благодійний фонд «Черкаський театр»

Код ЄДРПОУ: 39938661

Рахунок отримувача: № 26003287821

Банк отримувача: АБ «УКРГАЗБАНК»

МФО: 320478

Автор статті