Тарасове слово живе, – черкащани вшановують Кобзаря

20160309_122915Тараса Шевченка вшановують на Батьківщині. Сьогодні минає 202 роки від дня його народження. Пам’ятні заходи відбулися в Моринцях і Шевченковому, що на Звенигородщині.

20160309_111002 20160309_130528

 

 

 

 

 

 

У вшануваннях, окрім місцевих жителів, узяли участь також обласні владці та Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко. Разом укотре згадали життєвий шлях Тараса Шевченка та безцінність його творчості для нащадків.

– Часи змінюються, змінюються герої, а от Тарасове слово живе, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Бо воно про нас, про українців, про наші мрії та сподівання. Його слова з нами в найвідповідальніші моменти – коли ми виборювали європейський вибір на Майдані, коли наші моряки та прикордонники показували міць українського духу на Півдні, коли свою незламність щодня доводять наші герої на Сході. Коли вся країна вболіває за долю Надії Савченко та решти українців, які зараз у полоні. Як і двісті років тому Шевченкові послання гартували українців, так і зараз це роблять послання нашої мужньої льотчиці. Це спадковість поколінь – не інакше. Ми пробудилися в Шевченку. Ми пережили єднання всіх в один народ – це і є справдження його заповіту.

 

виставка (4)виставка (1)Цього ж дня в Літературно-меморіальному музеї Тараса Шевченка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» відкрили унікальну виставку робіт Івана Їжакевича. Він ілюстрував ювілейне видання «Кобзаря». Діятиме експозиція в Шевченковому півтора місяця. Нагадаємо, пам’ятні заходи продовжаться вже завтра в Каневі.

Автор статті