Тарас Висоцький зустрівся з представниками Китайської асоціації хімічної промисловості

_DSC0521Перспективи розвитку хімічної промисловості в області обговорили в ОДА. Це відбулось під час зустрічі першого заступника очільника області Тараса Висоцького з представниками Китайської асоціації хімічної промисловості. До Черкащини, зокрема, завітав Президент Китайської асоціації з переробки пластмас Цао Цзе та його колеги, китайські бізнесмени, також представники Українсько-китайського культурного центру «Beijing Dake «Culture Сommunication»._DSC0461 (1)

Тарас Висоцький привітав гостей та розповів про можливості регіону. Він зауважив, що область має багато перспектив для розвитку бізнесу, галузей промисловості._DSC0516

– Наша область – наймолодша серед інших регіонів, водночас регіон є одним із сучасних центрів розвитку країни, – зазначив перший заступник. – З-поміж переваг – вдале місце розташування. Тут проходять важливі залізничні й автомобільні дороги та магістралі, є 3 річкових порти та аеропорт, який нині реконструюємо. А впродовж наступних двох років ми сподіваємося повністю відновити місцеві й державні автошляхи, що в межах Черкащини. Інша перевага, надзвичайно важлива, це – людський ресурс. Маємо велику кількість професіоналів, зокрема й у хімічній галузі. При цьому обласна влада абсолютно відкрита й готова співпрацювати та підтримувати інвесторів.

Голова Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Борис Райков натомість розповів про потребу розвитку хімічної галузі, машинобудування в області. Каже: на Черкащині є заводи, майданчики, обладнання, фахівці. Утім з різних економічних причин не має змоги все це запустити: «У Китайської ж Республіки є досвід відновлення підприємств, створення необхідних умов для роботи. Це – розвинуті технології та справжні професіонали. І вони зможуть допомогти нашим фахівцям у розвитку підприємств, створенні робочих місць, гідних зарплат і вирішенні екологічних питань. Адже сьогодні існують такі сучасні технології, що дають змогу в екологічних умовах успішно працювати в хімічній галузі».

Борис Сергійович також наголосив на потужній науковій базі регіону, де готують фахових спеціалістів із різних галузей. Нині ж, за його словами, існує зацікавленість у відродженні Черкаського заводу хімічних реактивів та більш масштабного розвитку ПАТ «Азот»._DSC0476

Цао Цзе водночас подякував за гостинність та розповів про ініціативи щодо подальшої співпраці. Він зауважив, що потенціал тутешнього ринку, на його погляд, значний. І спільно з колегами тут розглядають можливості для розвитку як хімічної, так і легкої промисловості. Натепер знайомляться регіоном, вивчають потужності._DSC0499 (1)

Президент Союзу хіміків України Олексій Голубов, присутній на зустрічі, розповів про ініціативу створення в області так званого пілотного проекту з відновлення підприємств. Це, на його переконання, стане позитивним прикладом для відродження й розвитку інших підприємств в країні. Він також подякував за підтримку, яку готова надавати обласна влада: «Адже це є важливою передумовою для перспективного розвитку та співпраці в майбутньому», – констатував пан Олексій.

Автор статті