«Ситуація юридично заблокована», – Ярослав Березань про об’єднавчі перспективи Яблунева

березаньНе в економічній, а в політичній площині нині намагаються вирішити питання об’єднання в селі Яблуневе, що на Канівщині. Консолідуватися та висловити одностайну позицію, залучивши депутатів обласної ради, закликав селян заступник очільника області Ярослав Березань. Сьогодні він побував на черговій сходці жителів села.

Об’єднавчий процес у селі Яблуневе фактично заблокований. Депутати сільської ради ухвалили рішення про утворення ОТГ з Литвинцем. Натомість жителі села активно висловлюють свою позицію за приєднання до Канева. Змінити ж рішення сільської ради наразі немає можливості, через відозву більшості тутешніх депутатів.

_DSC0713 _DSC0714– Два тижні ми розбиралися з ситуацією Яблунева у юридичній площині, – каже посадовець. – Бо маємо діяти виключно у площині закону. Всі рішення, прийняті поза його межами, можуть бути оскаржені в суді. На сьогодні, на жаль, життєдіяльність села заблокована політичним протистоянням. Те, що мало би дати поштовх до економічного розвитку села, перейшло в політичну площину. На сьогодні сільська рада не може прийняти жодного рішення. Останнє її рішення, яке ми маємо – це приєднання до Литвинця. Але через численні мітинги та звернення питання перспективного плану в обласній раді – заблоковане. У заручниках – вся область, 27 територіальних громад, які йдуть на вибори.

_DSC0724Вирішення ситуації через суди – тривалий процес. До остаточного ж її урегулювання, жодне рішення обласна рада ухвалити не зможе. Нині ж на розгляді в суді 5 справ з Яблунева, додає Ярослав Березань.

березань2– Цього тижня ми знайшли юридичний шлях вирішення ситуації, яка склалася у селі, – говорить заступник голови ОДА. – Депутати обласної ради звернулися з процесуальними клопотаннями про зупинення рішень сільської ради до судів. Тож ми чекаємо або ухвалу, або звернення будь-якого депутата обласної ради про внесення змін до перспективного плану. Ані я, ані голова облдержадміністрації чи інший посадовець з ОДА не може ігнорувати рішення сільської ради про приєднання до Литвинця. Скасувати його не можливо. Позиція громади зрозуміла завдяки численним мітингам та зверненням, сподіваюся депутати облради донесуть її до своїх колег на засіданні сесії.

_DSC0728Наразі навколо ситуації з Яблуневим є чимало спекуляцій, переконаний Ярослав Березань.

– Позиція обласної адміністрації уже висловлена у позитивному висновку по приєднанню села Яблунів до Канева, – підсумував посадовець. – Якби не було рішення про приєднання до Литвинця, далі б продовжувався процес приєднання Яблунева до Канева. Але на сьогодні є інший документ і маємо його враховувати. Тільки коли є одностайність позицій, можна щось вирішувати. Зокрема і за допомогою депутатів обласної ради.

Автор статті