Систему санаторного лікування пільговиків обговорили на всеукраїнському селекторі

_DSC0745

Принципи реалізації системи санаторно-курортного лікування обговорили під час селекторної наради з областями. Вона відбулась під головуванням керівництва Міністерства соціальної політики України. Черкащину представляли перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало, його заступник Олег Шимчук та фахівці профільних структур. Йшлося про оздоровлення атовців, чорнобильців, осіб із інвалідністю, зокрема, про ефективне використання бюджетних коштів, передбачених на лікування зазначених категорій.

Віталій Коваль нагадав про дію нового механізму укладення договорів – шляхом безготівкового перерахунку санаторним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа – управління соціального захисту – санаторій). Атовцям при цьому надається право вільного вибору оздоровчого закладу відповідно до медичних показань.

– В області за період 2017-го вдалося оздоровити 221 учасника АТО, – каже Віталій Володимирович. – Зауважу, цього року з державного бюджету виділено близько 2,7 млн грн, аби оздоровити понад 54 % тих бійців, які цього потребують. Кошти розподілені між містами та районами пропорційно до поданої потреби.

У той же час перший заступник говорить про те, що атовці часом відмовляються. Причин тому кілька: відновлення контрактної служби, зміна місця проживання, сімейні обставини тощо.

Під час селектору говорили й про оздоровлення осіб із інвалідністю. Цьогоріч на лікування таких категорій громадян передбачили більше 6,3 млн грн, зокрема й для супроводжуючих осіб. На сьогодні більше 5 сотень хворих, серед яких інваліди-спинальники, отримали відповідне лікування. Водночас чорнобильцям на оздоровлення виділили понад 6,2 млн грн. Відповідно на початок жовтня пролікувалося 974 особи поміж яких і діти.

Автор статті