Систему опалення у Зеленодібровській школі розпочнуть відновлювати у квітні

БезымянныйссТоді буде відповідний температурний режим для проведення цих робіт. 202 секції, які були пошкоджені через розмерзання накопичених залишків осаду за роки роботи системи опалення, планують замінити вже у лютому без залучення бюджетних коштів Городищини.

Школу в Зеленій Діброві оптимізували у середині серпня минулого року разом ще з трьома НВК Городищенського району, де навчалося не більше 30 осіб. Зокрема, у Зеленодібровській школі здобували знання всього 23 учні, вартість утримання одного учня у якій перевищувала 43 тисячі гривень на рік. У той час коли з державного бюджету на одного учня виділяють 9,4 тисячі гривень. Після закриття 19 школярів Зеленої Діброви кожного дня автобусом відвозять до Товстівської загальноосвітньої школи. Цей навчальний заклад за підсумками підготовки до нового 2015 – 2016 навчального року посів третє місце у рейтингу шкіл Городищини.

– Школи у Зеленій Діброві, Буда-Орловецькій, Сегединцях та Ксаверовому рішенням районної ради вивели з експлуатації, але за необхідності у майбутньому тут у будь-який час можна відновити навчально-виховний процес, – говорить голова Городищенської районної ради Інна Ус. – Аби уникнути неприємних ситуацій, на території кожної зі шкіл несуть вахту по два охоронці.

Саме один із них і повідомив про прориви у системі опалення Зеленодібровської школи, які, скоріш за все, виникли через розмерзання залишків накопиченого осаду в батареях. Їх, вочевидь, не повністю вимили під час злиття води в жовтні. Інна Ус зазначила, що за результатами огляду школи спеціально створена комісія, до складу якої входили як представники райради, райдержадміністрації, Городищенського відділу освіти, так і голова сільської ради Зеленої Діброви, встановила пошкодження 202 секцій, які довелося зняти для очищення чи заміни. Ремонт цих 20 батарей власним коштом проведе начальник районного відділу освіти, через недогляд якого і стався прорив.

– Вчора на сесії Городищенської райради ми прозвітували перед депутатами та громадськістю, куди передали майно Зеленодібровівської загальноосвітньої школи. Так, плита та холодильник тепер у користуванні школи в селі Валява, а в Товстівську школу передали парти, меблі та інвентар, – пояснила Інна Ус та додала, що допоки не завершиться процес об’єднання громад та не буде остаточно прийнятий Закон «Про освіту», жоден державний об’єкт районна рада не передаватиме у комунальну власність сільської ради. Адже після передачі, приміром, школи на комунальник, її потім легко приватизувати.

Автор статті