Систему охорони здоров’я реформуватимуть на Золотоніщині

12315326_918237208273090_980185516_o

Реформи в медицині області стартуватимуть із Золотоніського району. Його обрали для пілотного проекту. Про це йшлося на колегії департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА. Участь у ній узяв очільник області Юрій Ткаченко та заступник профільного міністра України Віктор Шафранський.

Столичні фахівці із громадської організації «Рух реформ» уже проаналізували систему охорони здоров’я Золотоніщини. Вони вивчали мережу тамтешніх закладів, їхнє кадрове, матеріально-технічне й фінансове забезпечення. Висновок експертів однозначний: система працює неефективно.

– Я часто буваю в районах, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Серед скарг, які чую найчастіше від людей, – якраз невдоволення якістю надання медичних послуг. Вважаю, що децентралізація має відбуватися, зокрема, в унісон із медичною реформою. Звісно, будь-які реформи треба починати з пілотних проектів. Якраз для цього ми обрали Золотоніщину. Ключове в цьому «пілоті» – це підвищення доступності та якості надання медичної допомоги населенню, посилення мотивації лікарів і створення належних умов роботи. Якщо є бажання – зміни завжди можливі. Ми це доводимо на прикладі відділення гемодіалізу в Золотоніській районній лікарні, яке нині облаштовують. Жителі Лівобережжя, які мають хворі нирки, більше не їздитимуть до Черкас на життєво необхідну процедуру, вони її отримуватимуть у Золотоноші. Тобто вже зараз наближаємо одну з медичних послуг до людей.

12314770_918236954939782_2012125080_o

Що і як треба реформувати в медицині Золотоніщини – експерти в деталях розповіли на колегії. Тепер цю модель доопрацьовуватимуть, а вже з наступного року планують утілювати. Водночас делегати з області невдовзі поїдуть на Вінниччину – переймати досвід. Там уже кілька років, як реформують систему охорони здоров’я.

 

 

Автор статті