Система електронного адміністрування ПДВ запрацювала на постійній основі

Система електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА ПДВ) призначена для безперервного оперативного контролю формування  важливої складової бюджету країни – податку на додану вартість. Головною метою впровадження СЕА ПДВ є запобігання зловживань шляхом незаконного отримання відшкодування ПДВ із бюджету.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах повідомляє, що з 1 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ запрацювала на постійній основі. Тобто з цієї дати платник податків має право зареєструвати податкові накладні чи розрахунки коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку, розраховану згідно з нормами п.200 прим.1 Податкового кодексу України.

На кожного платника податку на додану вартість в Казначействі відкрито один електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні чи розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.

ДПІ у м. Черкасах нагадує, що за порушення платниками податку до 15 календарних днів терміну реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцями – платниками податку на додану вартість, та розрахунків коригування до них в ЄРПН застосовуватиметься штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.

 

      Державна податкова інспекція у м. Черкасах

Автор статті