Синоптики: в області зростає показник пожежної небезпеки

погодМайже тиждень на Черкащині утримується надзвичайно тепла, суха, із низькою вологістю повітря погода. Температурний фон в межах 13-15º тепла, що на 5-7º вище норми на цей час та більше відповідає першій половині травня. Денна температура повітря 22-26º тепла, тепло і вночі 6-10º. Тому вже вчора в екосистемах області спостерігалася середня пожежна небезпека – 3 клас, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За прогнозом синоптиків, у вихідні істотних змін у погоді не очікується. Сонячна, надзвичайно тепла суха погода сприятиме доброму відпочинку на природі, однак показник пожежної небезпеки продовжить швидко зростати.

Кожної весни гостро постає небезпека виникнення лісових пожеж внаслідок самовільного спалювання сухої рослинності. Такі необдумані дії негативно впливають на стан навколишнього природного середовища – забруднюється атмосферне повітря та з’являється реальна загроза здоров’ю людини.

Слід також пам’ятати, що під час спалювання існує пожежна загроза для прилеглих територій, адже зазвичай сільськогосподарські угіддя межують із житловими будинками, лісосмугами, лісами, або навіть із об’єктами природно-заповідного фонду. За лічені години вогнем знищуються лісові масиви, що вирощувалися десятками років.

Тому, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки у своїй оселі, на природі, на роботі, у побуті та громадських місцях.

 

Автор статті