Синоптики прогнозують вологий та теплий початок календарної весни

PH15719_2Сьогодні закінчується календарна зима, однак на Черкащині погода вже давно випереджає календар. Із зимового сезону лише січень був по справжньому зимовим, а грудень та лютий нагадували перехідні періоди року – осінь та весну відповідно, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За прогнозом, на початку березня на Черкащині пануватиме циклонічний характер погоди. Так, вже у вівторок циклон, який рухається до нас з Італії, принесе нам дощову погоду та Середземноморське тепло. Вдень температура повітря підвищиться до 15° тепла. Надалі, до кінця тижня, кожного другого дня випадатимуть дощі різної інтенсивності, вітер посилюватиметься до 7-12, місцями 15-20 м/с. Із другої половини тижня похолодає на кілька градусів, однак температурний фон все одно буде на 6-10º вищим за кліматичну норму.

Проте березень може проявляти і зимовий характер. Так, за багаторічними спостереженнями, найхолодніший березень був у 1987 році, коли середня місячна температура повітря була 7,7˚ морозу, що й для січня нижче норми. Абсолютний мінімум березня становить 29,8º морозу, який спостерігався 9 березня 1942 р. у місті Золотоноша. Зазвичай середньомісячна температура березня становить 0,4° тепла, але за останні 67 років березень потеплішав на 3°, при цьому найбільше із 1970 – на 2º.

Автор статті