Синоптики прогнозують покращення ситуації вже 5 вересня

погодАтмосферні фронти із заходу, які проходитимуть Черкащиною 5-6 вересня, зумовлять короткочасні дощі, що мають знизити показник пожежної небезпеки в екосистемах та очистити атмосферне повітря. До того ж, посилений вітер прискорить процес очищення повітря.

Як повідомляють в обласному гідрометеорологічному центрі, денні температури поступово знижуватимуться. 5-6 вересня вдень очікується +21−+26°, а 7-8 вересня −+18−+23°.

Сьогодні ж зранку у повітрі спостерігалася помірна задимленість. Лабораторія спостережень за забрудненням атмосфери м. Черкаси в пробах за 7 годину ранку зафіксувала зростання концентрацій оксиду вуглецю в повітрі до 4 разів. Радіаційний фон у Черкасах зранку становив 11 мікрорентген на годину, а в області − від 12 до 16 мікрорентген на годину, що в межах природного фону та суттєво не відрізняється від значень минулих днів.

− Приземна інверсія та слабкий вітер переважно західного напрямку сприяють накопиченню у повітрі шкідливих домішок, що негативно впливає на здоров’я людей і навколишнє середовище, − повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.  У зв’язку із ситуацією, що склалася, метеостанції області частіше вимірюють показники радіаційного фону та повідомляють важливу інформацію громадськості.

 

За інформацією прес-служби Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Автор статті