Синоптики обіцяють на Черкащині морозну Новорічну ніч

13Сьогодні вже розпочалися погодні зміни. Замість теплих повітряних мас з південного заходу, на Черкащину почало надходити холодне арктичне повітря. Суттєвих опадів вони не несуть, але обіцяють значне зниження температурного фону з інтенсивністю 2-3º за добу, повідомляє начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За прогнозом, у переддень Нового року посилиться дія північного антициклону, хмарність зменшиться, морози посиляться. Новорічна ніч обіцяє бути морозною – -10-15° з невеликим снігом. За останні 60 років на Новорічну ніч переважали слабкі морози, тобто мінімальна температура повітря була в межах -1-5°. Найхолоднішим з морозами до -28° Новий рік був у 1970 р., а найтеплішим, із максимальною температурою повітря  +2° – у 1982 р.

Віталій Постригань нагадав, що з 21 до 27 грудня в Черкасах встановлено шість температурних рекордів. Температура повітря підвищувалась до 10-12º тепла, що відповідає середині жовтня чи початку квітня. Така погода дозволила значно економити на опаленні приміщень, сприяла роботі транспорту, комунальних служб. Але в зимовий період таке тепло і дуже небезпечне, тому що попереду тривалий зимовий період і низькі температури.

 

Автор статті