Симиренків край – центр садівничої науки в Україні

0Садівництво – традиційна галузь сільського господарства України, яка має багатовікову історію.  Та останнім часом промислове садівництво в Україні  значно знизилось.

Наразі на державному рівні прийнято рішення про відродженням галузі. Збільшення виробництва планується досягти за рахунок підвищення продуктивності насаджень на основі подальшої інтенсифікації галузі, зокрема, проведення науково-дослідної роботи зі створення плодових насаджень нового типу, виведення і впровадження високопродуктивних якісних сортів з підвищеною стійкістю до морозів, хвороб, шкідників тощо.

Обговоренню цього питання був присвячений виїзний науково-практичний семінар  «Використання інтенсивних технологій в садівництві і ягідництві та їх економічна оцінка», який днями відбувся в Інституті помології ім. Л. П. Симиренка НААН України    с. Мліїв Городищенського району.

У  роботі семінару взяли участь представники влади та науковці.

Працівники Інституту помології презентували учасникам заходу основні напрямки діяльності закладу, сучасні технології вирощування плодово-ягідних культур, сорти для інтенсивного садівництва тощо. Обговорили також і проблеми галузі. Зокрема мова йшла про виділення землі під садівництво, придбання саджанців, практичну допомогу з технології вирощування, залучення міжнародної допомоги і т.п.

За словами директора Інституту Миколи Кучера: «Сад може плодоносити до кількох десятків років. Це актив, який можна передавати наступним поколінням. Розвиток цього напрямку актуальний не тільки для Черкащини, а і для всієї держави».

Учасники семінару також оглянули дослідні ділянки інтенсивних садів та ягідників, сучасні вітчизняні та іноземні агрегати, що використовуються в садівництві,  відвідали музей родини Симиренків та прогулялися дендропарком Інституту.

Довідково:

Інститут помології ім. Л. П. Симиренка НААН України є одним з провідних закладів галузі, відомий як на Україні, так і за її межами. Це один із найстаріших закладів в Україні, який скоро буде святкувати своє 100-річчя.

Основний вид діяльності Інституту: проведення науково-дослідної роботи  з формування, збереження і вивчення генетичних ресурсів плодових, ягідних і горіхоплідних культур, селекція цих культур з метою зробити їх максимально придатними до природно-кліматичних умов.

В колекціях насаджень інституту вивчається близько 3200 сортів плодових і ягідних культур, що є цінним генетичним фондом України.

За інформацією Городищенської райдержадміністрації

Автор статті