Сильні та слабкі сторони громад Звенигородського району в контексті реформи місцевого самоврядування

logotip_reformi_7731 травня у с. Моринці в у рамках проекту «Сильні місцеві громади – ключ до успіху реформи місцевого самоврядування», який реалізується Фондом «Освіта для демократії» (Варшава) у партнерстві з громадськими організаціями Всеукраїнська мережа «Громадські ініціативи України», «Товариство Лева»  (Львів) та ВМГО «Наше поділля» (Вінниця) відбувся круглий стіл «Сильні та слабкі сторони громад Звенигородського району в контексті реформи місцевого самоврядування».

Засідання провели тренер-консультант проекту в Черкаській області Любов Ропало за участю начальника відділу планування розвитку територій Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Маргарити Гуськової.

У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Задеряка, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Леся Тарасєвич, сільські голови Звенигородського району, депутати районної ради та делегація з Лисянського району.

Обговорено нагальні питання децентралізації влади, реформи місцевого самоврядування, її перспективи, перші результати в Україні та області, фінансування та податки в новостворених громадах, переваги добровільного об’єднання, участь громадськості в процесі децентралізації.

Наразі процес децентралізації триває: в Україні вже створено 172 об’єднані громади, у Черкаській області – 3: Єрківська, Білозірська та Мокрокалигірська.

З державного бюджету виділена субвенція на розвиток інфраструктури добровільно об’єднаних територіальних громад,  на Черкаську область – 12,8 млн грн, 2,5 млн грн вже надійшло.

Учасники заходу дійшли висновку, що зміни та реформування необхідні й неминучі.

За інформацією Звенигородської райдержадміністрації

 

 

Автор статті