Свято вільних: В області готуються відзначати 27-му річницю Незалежності України

01Цьогоріч Україна відзначатиме 27-му річницю незалежності. З цієї нагоди в області відбудеться безліч флешмобів, виставок, майстер-класів, кінопоказів та дводенний Черкаський спортивний фестиваль. Про те, як святкуватимуть державні свята в області йшлося на координаційній нараді в ОДА.

Нинішні святкування Дня прапора та Дня Незалежності мають особливий зміст для українців, каже перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. Оскільки збігаються зі сторіччям відродження української державності.

– Цього року святкування Незалежності історично та патріотично наповнені, – додає посадовець. – Минає сота річниця з дня утворення української держави у 1918 році. І це має особливий сенс для кожного свідомого українця. У ці три святкові дні зобов’язані забезпечити не лише належний рівень відзначення Дня прапора та Дня Незалежності, а й правопорядок й безпеку кожному громадянину.

Отож, обласні заходи пройдуть 23 серпня о 09.30 на Соборній площі Черкас. Тут відбудеться урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та заходи з відзначення 27-ї річниці незалежності України. До участі будуть запрошені учасники АТО, борці за незалежність України, родини загиблих в АТО воїнів, родини Героїв Небесної Сотні, волонтери й представники місцевої інтелектуальної еліти. Також, у рамках заходу до Дня незалежності на Соборній площі відбудеться флешмоб за участю дитячих колективів.

22 серпня до Дня Незалежності України у «Черкаській обласній філармонії» відбудеться святковий концерт Академічного малого симфонічного оркестру.

24 серпня у парку «Перемога» «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» організовує фольклорне дійство «Ми – українського роду пагіння молоде» у рамках проведення обласного фольклорного свята «З глибин народних».

23-24 серпня на Центральному стадіоні міста Черкаси, пляжі «Казбетський» та у Долині троянд відбудеться Черкаський спортивний фестиваль.

Загалом до Дня Незалежності в області проведуть 73 майстер-класи, 567 виставок книжкових та художніх робіт, 57 виставок-екскурсій та кінопокази.

Водночас у період з 22 до 26 серпня весь особовий склад поліції області буде переведено на посилений варіант несення служби. Для публічної безпеки і порядку залучать близько 300 поліцейських.

Автор статті