Субсидія буде призначена з місяця подання заяви

iiiЯкщо субсидію призначать із запізненням, то людина її отримає з дати звернення, а потім у платіжках за компослуги зроблять перерахунок, інформують в Черкаській райдержадміністрації.

– Рішення про призначення субсидії приймається після отримання відомостей від організацій надавачів послуг, Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, ТОВ «Черкасигаз» та ПАТ «Черкасиобленерго», – зазначає начальник управління праці та соціального захисту населення Черкаської райдержадміністрації Сергій Чубань. – Терміни розгляду заявок іноді затягуються через цих «суміжників», які за запитом не поспішають надавати дані про доходи.

Він додав, що зважаючи на це та значну кількість заявників, звернення може бути опрацьоване із запізненням, проте субсидія у будь-якому випадку буде призначена, починаючи з місяця подання заяви.

Ольга Шейкевич із Руської Поляни повідомлення про призначення субсидії отримала лише через два місяці після того, як подала заяву.

– За жовтень та листопад отримувала квитанції на оплату за житлово-комунальні послуги без урахування субсидії. Особливо не хвилювалася, бо уповноважений працівник по призначенню державних допомог попередила, що сума оплати за послуги за ці місяці буде перерахована Черкасигаз та РЕМом з урахуванням призначеної субсидії у наступному місяці, – каже жінка. – Тож тепер ми маємо переплату.

Тим, кому субсидія вже була призначена, в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації радять до нових обрахувань сплачувати за комунальні послуги по попередніх розрахунках, а підприємств-надавачів послуг просять не маніпулювати ситуацією та не надсилати попередження про відключення цих споживачів від газо- чи електропостачання за несплату нарахованих сум. А ще звертатися до уповноважених по призначенню державних допомог у своєму селі, бо інколи субсидію призначать вчасно, а повідомлення про неї приходить із запізненням.

– Нині в районі акумульовані всі людські та матеріальні ресурси, аби заявники отримали субсидію якнайшвидше, – заявляє заступник голови Черкаської РДА Петро Коренюк. – Відтак, для попередження збоїв у комп’ютерних системах в управління праці та соціального захисту населення придбали блоки безперебійного живлення. 20 тисяч гривень на їхнє придбання депутати виділили депутати на минулій сесії районної ради.

Петро Коренюк зауважив, що уповноважені працівники сільських рад по призначенню державних допомог посилили серед населення інформаційно-роз’яснювальну роботу. У відділ нарахування субсидій для обрахунку отриманих заяв залучили працівників з інших відділів управління. Найближчим часом всі заяви будуть опрацьовані.

Автор статті