Суб’єктів підприємницької діяльності знову перевірятимуть

1415096216_chykalo

На цьому наголосив директор департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Руслан Чикало, відкриваючи чергове засідання тимчасової комісії обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати  пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

За його словами, загальна сума боргу з початку року збільшилась на 30 % і сьогодні становить майже 29 мільйонів гривень. На економічно активні підприємства області припадає половина загального боргу, тобто  більше 14 мільйонів гривень. Особлива невтішна ситуація на КП «Аеропорт Черкаси», Смілянській філії ТОВ «Еліт» та ПАТ НВП «СЕМЗ».

Головний бухгалтер КП «Аеропорт Черкаси» Лариса Куниця головною причиною заборгованості з виплати зарплати працівникам називає відсутність роботи за основною діяльністю. Крім того, заробітна плата на підприємстві сплачується завдяки орендарям. Однак з осені найбільший з них припиняє винаймати приміщення, а тому знову можливі затримки у виплатах.

Заборгованість із виплати заробітної плати на Смілянській філії ТОВ «Еліт» становить 3,5 мільйона гривень, але,  як пояснює секретар Смілянської міської ради Ярослав Березань, виробничі площі підприємства перебувають в заставі Національного банку України.

ПАТ НВП «СЕМЗ» держава заборгувала більше 6 мільйонів гривень  у зв’язку з невідшкодуванням податку на додану вартість. На сьогодні підприємство отримало відмову на автоматичне відшкодування ПДВ з причин   неправильно нарахованих і, відповідно, не сплачених податкових зобов’язань.

 

 

За інформацією Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА

 

Автор статті