Створення індустріальних парків має стати системою швидкого просування інвестицій на Черкащині

industrialni-parki

Умань, Ватутіне, Кам’янка та Сміла – найперспективніші міста, які мають реальний потенціал для відкриття індустріальних парків. Крім того, і в районах за межами міст є вільні ділянки, які б у майбутньому могли слугувати майданчиками для їх влаштування. На цьому наголосив під час засідання колегії ОДА заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас.

Індустріальними парками, відповідно до законодавства, можуть стати землі комунальної або державної форми власності площею від 15 до 700 гектарів, цільовим призначенням яких є розміщення об’єктів промисловості. Статус індустріальних парків полегшить доступ промислових інвесторів до ділянок, спростить процес оформлення дозволів, та власне запуску підприємств. Управляючі компанії такого парку можуть взяти цю землю у довгострокову оренду в органів місцевого самоврядування або у держави та надають інвесторам, зацікавленим у розміщенні виробничих підприємств, конкретні ділянки для конкретного виробництва. У Туреччині, Польщі чи Словаччині, де індустріальні парки стали звичною практикою, отримати всі дозвільні документи можна впродовж 1-2 місяців.

Юрій Сас відзначив, що якщо міста чи райони хочуть отримати добропорядного орендаря вільних ділянок площею від 15 гектарів, які будуть сплачувати податки, створювати робочі місця, то варто провести аналіз наявних земель та подумати над створенням індустріальних парків.

Поява таких об’єктів – це запорука швидкого просування інвестицій, що слугуватиме підйому економіки Черкаської області. Фінансування на їхнє створення у регіонах можна отримати завдяки заявкам, поданим до Державного фонду регіонального розвитку. Поквапитися з поданням відповідних проектів голів районів та міст Черкащини закликав й очільник області Юрій Ткаченко.

– Кожен район має першочергово надати до відповідної комісії щодо розгляду проектів до Державного фонду регіонального розвитку, яка створена при облдержадміністрації, пропозиції для створення індустріальних парків, – підсумував Юрій Ткаченко. – В Україні, зокрема й на Черкащині, інвестори, які розпочинають тут свою діяльність, стикаються з низкою перешкод. Індустріальні ж парки мають полегшити шлях інвесторів до тих підприємств, в які вони планують вкладати кошти.

 

Автор статті