Створення енергетичних кооперативів в Україні – новий тренд, який розвиватиме Держенергоефективності разом із громадами

117338Енергетичні кооперативи – це можливість для громад власноруч забезпечувати свої потреби в енергоресурсах, використовувати місцеві види палива, ставати енергонезалежними і, що цікаво, бути активними учасниками власного енергетичного ринку. Про необхідність та перспективи їхнього створення в Україні говорили сьогоднішньої на зустрічі Голови Держенергоефективності Сергій Савчук з представниками бізнесу та громадськості.

– Такі кооперативи популярні у різних країнах світу, – зауважує Сергій Савчук. – Наприклад, у США налічується понад 900 таких об’єднань із 42 млн членів. В Україні натомість лиш поодинокі випадки в деяких регіонах: Тернопільській, Вінницькій та інших областях. Тож ми маємо терміново переймати міжнародний досвід. В Україні для створення енергетичних кооперативів існує чимало передумов. По-перше, це значний ресурсний потенціал, наявний у кожному регіоні. По-друге, завдяки впровадженій фінансовій децентралізації місцева влада отримує достатньо фінансування, яке варто спрямувати на необхідні для громад потреби, особливо на стале забезпечення енергоресурсами.

Під час перемовин було презентовано концепцію законопроекту «Про споживчі енергетичні кооперативи». Концепцією законопроекту передбачено запровадити термін «енергетичний кооператив», визначити основні напрямки діяльності таких кооперативів і, головне, зняти бар’єри діяльності кооперативів, зокрема, у сфері виробництва та продажу теплової, електричної енергії.

Сергій Савчук наголосив, що паралельно із розробкою законодавчої бази потрібно вже сьогодні широко популяризувати переваги та особливості запровадження енергетичних кооперативів. З цією метою Голова Агентства запросив учасників зустрічі долучитися до роботи семінарів з питань використання відновлюваних джерел енергії, які Агентство проводитиме у березні-червні 2017 року в обласних центрах України.

Автор статті