Стартував X Всеукраїнський зліт учнівських лісництв


???????????????????????????????Ювілейний X Всеукраїнський зліт учнівських лісництв загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів розпочав сьогодні роботу. Для участі в ньому до Черкащини з’їхалися школярі майже з усіх куточків України. У цілому в змаганнях бере участь 23 команди. Зазначимо, Черкащина отримала право приймати гостей цього року завдяки торішній перемозі Трушівського навчально-виховного комплексу Чигиринської районної ради, виборовши гран-прі.IMG_7107

Відкриваючи юнацький форум, перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль привітав гостей на черкаській землі, дякував організаторам, викладачам, а також дітям, які є учасниками шкільних лісництв:

– Ви відіграєте надзвичайно важливу роль у суспільстві, адже здійснюєте цінний вклад у зелену скарбницю України. Водночас ви є гідним прикладом для своїх однолітків, дозволивши нашій країні не втрачати унікальність смарагдової перлини, якою вона є в Європі.???????????????????????????????

Віталій Володимирович зазначив також, що на території Черкащини 10 шкільних лісництв, в яких працює та навчається близько 200 учнів. Вони здобувають знання, навички та уміння в галузі лісівництва, сприяють вихованню свідомого ставлення до охорони природи, використання та відтворення лісових ресурсів.

У свою чергу, Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич, яка також завітала до області, сказала, що на сьогодні в галузі налічується 563 учнівських лісництва, в яких навчається майже 19 тисяч дітей.IMG_7128

– Учнівські лісництва були і залишаються основним профорієнтаційним майданчиком для залучення молоді в лісове господарство. Я переконана, що пройде зовсім небагато часу, і ви, учасники сьогоднішнього зльоту, прийдете в лісове господарство з новими, прогресивними ідеями, з новим розумінням проблем і шляхів їх вирішення, – наголосила Перший заступник Голови Держлісагентства.

Учень Трушівського НВК з Чигиринщини Богдан Зубко розповів, що до справи, якою займається, спонукали вчителі.

– Ми встановлюємо шпаківні, саджаємо дерева – робимо дуже важливу справу, – каже Богдан. – А сьогодні хочемо показати результати своєї роботи всій Україні.

Богдан Барна з Чернівецької області розповів, що їхня команда підготувала виставку, де представлені ранньоквітучі та червонокнижні рослини, що знаходяться в селі Горошівка, а також презентували роботу щодо створення заповідної зони в урочищі для дослідження життя рослин.

– Готувалися до цього довго, багато часу проводили в лісі, намагалися бувати там, де зростають первоцвіти, – сказав хлопець. – Я ж дуже люблю ліс. Він для мене, неначе друга домівка.IMG_7116

Зазначимо, під час зльоту відбудеться презентація учнівських лісництв в КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради», захист науково-дослідницьких робіт, педагогічні читання, екскурсійні програми. 13 травня підбиватимуть підсумки та нагороджуватимуть переможців.IMG_7109IMG_7110

Автор статті