Стартувала кампанія з інформування населення області про фінансований Європейським Союзом проект з розвитку кооперації

123 липня 2015 року Департаментом агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації розпочато низку інформаційних семінарів у рамках проекту “Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів”, фінансованого Європейським Союзом у рамках програми ЄС “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні”.

З метою поширення інформації про Проект та забезпечення стійкої прихильності мешканців області до створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів передбачено проведення низки інформаційних семінарів у всіх районах області.

Місцем проведення першого семінару обрано Уманський національний університет садівництва, який має відповідну матеріально-технічну базу, висококваліфікований професорсько-викладацький колектив і є потужним вищим аграрним навчальним закладом не лише в Черкаській області, але і далеко за її межами.

Під час заходу ректор Університету Непочатенко Олена Олександрівна та директор Департаменту агропромислового розвитку  Черкаської ОДА Колодка Ігор 2Леонідович підписали Угоду про співробітництво. Така співпраця сприятиме підвищенню ефективності упровадження Проекту та розвитку кооперації в області.

А щоб семінари були цікавими та змістовними в якості тренерів залучено кращих фахівців університету. Приліпко Сергій Михайлович, в.о. завідувача кафедри менеджменту організацій, кандидат економічних наук, доцент, сільськогосподарський дорадник, та Макушок Ольга Василівна, завідувач Міжрегіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій, доцент кафедри маркетингу, кандидат економічних наук, сільськогосподарський дорадник, розповіли про роль сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, основні принципи їх функціонування, бізнес-планування та маркетинг. Дубін Олександр Михайлович, доцент кафедри екології і безпеки життєдіяльності, кандидат ветеринарних наук, розповів про технологічні основи розведення та ветеринарне обслуговування кролів.

З детальною інформацією про Проект та умовами участі в ньому виступили члени команди проекту – Таміла Лепьошкіна, координатор заходів проекту, Валерій Бегменко, керівник проекту, та Анатолій Рекун, заступник керівника з навчальної роботи.

3У семінарі взяли участь очільник Уманьської районної державної адміністрації – Олійник Віталій Васильович, в.о. начальника управління агропромислового розвитку Уманської райдержадміністрації – Мовчанюк Валентина Олексіївна, сільські голови, фермери та сільські жителі району.

У своєму вітальному слові Віталій Олійник наголосив, що проект є досить актуальним і своєчасним як для розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації так і сільських територій у цілому. Варто зазначити, що саме місцева влада відіграє важливу роль у можливості участі в Проекті населення району, оскільки за умовами проекту передбачено співфінансування з місцевих бюджетів.

Учасники семінару активно обговорювали Проект, умови участі в ньому та надавали пропозиції щодо підтримки перспективних видів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в Уманському районі. Цікаво, що найбільше дискусій виникло навколо одного із провідних напрямків Проекту – кролівництва. І це не випадково, адже на сьогодні розведення кролів на м’ясо є дуже рентабельним і вигідним за термінами окупності в сільськогосподарському підприємництві. Натомість на сьогодні потреба  ринку  в продукції м’ясного кролівництва забезпечена лише на 10 відсотків. За хорошої маркетингової стратегії увійти на ринок кролячого м’яса не представляє великих зусиль. Ця ніша на сьогодні практично не зайнята.4

 

Довідково

 

Департамент агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації упроваджує проект “Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів”, який фінансує Європейський Союз у рамках програми ЄС “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні”.

Вартість проекту – 617 137,30 євро. Внесок ЄС – 79,97% від загальної вартості проекту складає 491 925,30 євро. Співфінансування від Черкаської обласної ради (за рахунок коштів місцевих бюджетів) – близько 20 % та складає 123 212,0 євро.

Проект стартував у січні цього року та буде тривати 30 місяців.

Партнери проекту – Черкаська обласна рада та Ресурсний центр АНГО.

Проектом передбачено створення комунального підприємства Регіональний навчально-практичний центр розвитку багатофункціональних кооперативів (далі – Центр розвитку). Першочерговою ціллю Центру розвитку буде розведення племінного поголів’я кролів з послідуючою передачею сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам з метою поширення в області кооперативного руху та збільшення  робочих місць на селі.

У Центрі розвитку новостворені та діючі кооперативи будуть  отримувати юридичний, ветеринарний, зоотехнічний, бухгалтерський, управлінський та інший  супровід своєї господарської діяльності.

Окрім розвитку кролівництва підтримуються також й інші напрямки діяльності кооперативів, серед них – молочарство, ягідництво та ін.

Передбачено передачу у безкоштовне користування кооперативам міні- ферми для кролів та племінне поголів’я кролів, фруктові сушарки, танки для охолодження молока, саджанці  плодово-ягідних рослин (смородина, малина, аґрус, суниця та ін.).

Також Проектом передбачено проведення навчання: 20 інформаційних семінарів  для  400 осіб;  навчальних семінарів (стажування) для 200 осіб; прес-тур для журналістів та інші заходи.      

У результаті реалізації Проекту планується створити щонайменше 50 нових сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, залучити близько 1000 громадян до господарської діяльності та працевлаштувати біля 300 осіб на селі. Кооперативи отримають матеріально-технічну підтримку через передачу в користування спеціального обладнання та матеріалів.

Таким чином покращиться соціально-економічна ситуація в сільській місцевості та на продовольчих ринках області за рахунок збільшення якісної сільськогосподарської продукції за доступними цінами.

Автор статті