Старт кампанії імунізації від поліомієліту в Черкасах проконтролювала перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко

dsc_0370dsc_0346_0Вчора Олександрі Павленко показали роботу кабінету для щеплень міської дитячої поліклініки № 3. З 21 жовтня тут щепили більше 10-ти маленьких черкасців. На імунізацію вже запросили більше 300 малюків віком до 6 років. Нагадаємо, цього тижня Черкащина отримала 61,9 тис живої та 15,7 тис інактивованої вакцини для додаткової імунізації, повідомляють в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

Заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко наголосила, що кампанія з імунізації проти поліомієліту дуже серйозна, її хід фахівці відомства контролюють в усіх регіонах. Зокрема, Павленко вже відвідала 4 області, на Черкащині вона вперше.

Щеплюватимуть проти небезпечної недуги в три тури до 31 грудня. Перший тур охопить дітей віком від 2-х місяців до 6-ти років. Таких дітей у Черкасах 17 тисяч. Вакцина зберігається відповідно до правил та норм, відвідавши аптечну базу «Фармації».

Після оглядин роботи кабінету щеплень, де гостю зустріло керівництво закладу та досвідчена медсестра, Олександра Сергіївна розповіла журналістам про вакцину та те, чому варто щепитися від поліомієліту.

− Гуманітарна допомога надана за підтримки ЮНІСЕФ, − повідомила вона. − Вакцина придбана за кошти Канадського Уряду. Світ розуміє, що боротьба з поліомієлітом є важливою в Європі і в нашій країні дуже низький відсоток вакцинованих дітей. У 2014-му році вакцинували 50% людей, у 2015-му – це вражаюча цифра − лише 14%. Такий низький рівень вакцинації неможливий. Тому, будь ласка, зверніть увагу на те, що в Україні зареєстрований спалах інфекції через те, що люди часто відмовляються від щеплення, тож потрібно зараз до кінця жовтня вакцинувати всіх діточок до шести років.

Заступниця радила не вагатися та закликала батьків маленьких черкащан відкласти політику, маніпуляції в суспільстві та подумати про здоров’я своїх дітей. Крім того, наступного понеділка Олександра Павленко планує щепити і свою дитину.

− Ніяких особливих протипоказань вакцина не має, звичайно, крім того, коли дитинка хворіє. Тоді треба перечекати і обов’язково з’явитися на вакцинацію, − додала фахівець. − Вакцина якісна, вироблена відомою французькою компанією. До слова, маніпуляції в засобах масової інформації, пов’язані з заморожуванням–розморожуванням препаратів, насправді не відіграюють ніякої ролі для якості вакцини.

Вона зауважила, що протиполіомієлітні препарати надійшли у флаконах із індикаторами, які контролюють її придатність. Отримання такої партії вакцин – це серйозні переговори, які змогли провести в Міністерстві охорони здоров’я, аби отримати препаратів для забезпечення потреби країни в цій вакцині на сто відсотків.

Автор статті