Стан води в річці Суха Згар поступово покращується

01Про це повідомили у ході виїзної наради в Золотоноші, що відбулась під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля. Зокрема, з 4 по 13 січня цього року Державною екологічною інспекцією в області проводили позапланову перевірку виконання вимог припису КП «Міський водоканал». Під час неї відбирали проби зворотних вод скиду очисних споруд та поверхневої води в контрольних створах  Сухої Згарі. Відповідно до протоколів відбору проб поверхневих вод, показники по хімічному та біологічному споживанню кисню (ХСК та БСК), а також азоту амонійному покращились.

Безымянный

При цьому варто зауважити: Черкаським обласним лабораторним центром Держсанепідслужби України лабораторні дослідження якості води річок Суха Згар та Золотоношка з жовтня минулого до січня цього року не проводились. Вони розпочнуться орієнтовно з березня. На цьому наголосила начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева й додала:

– Для покращення біологічних процесів самоочищення водного об’єкту Держустанова рекомендує провести розчищення Сухої Згарі вище місця скиду стічних вод. ДП «Міський водоканал» постійно проводяться перевірки якості скидів у ПАТ «Золотоніський маслоробний комбінат»,  ПП «Сільвер Фуд»,  ДП ТОВ «Роял Фрут Гарден-Іст», Золотоніська ЦРЛ.

011Керівниця структури також зауважила, що Золотоніським маслоробним комбінатом уже завершено будівництво другої черги локальних очисних споруд та введено їх в експлуатацію. Покращилися показники ХСК, зокрема за результатами – 391-420 мг/м3 при нормі  – 450 мг/м3. Повноцінна ж робота локальних очисних споруд почнеться з квітня цього року. Окрім цього, Золотоніською ЦРЛ усунуто недоліки в роботі усереднювача очисних споруд лікарні, а саме відремонтовано міксер, проведено чергове лабораторне дослідження питної води зі свердловини, за результатами якого замовлено проект реконструкції свердловини. Також планується реконструкція водонапірної башти. Водночас підприємством «Сільвер Фуд» торік у грудні розпочато будівництво другої черги локальних очисних споруд. Введення їх в експлуатацію заплановано на червень цього року.

У подальшому КП «Міський водоканал» планує встановити 2 експрес-шафи для автоматичного відбору проб води на скидах ПАТ «Золотоніський маслоробний комбінат» та ПП «Сільвер-Фуд». На очисних же передбачається  добудова двох усереднювачів.

– Позитивно, що маємо певні зрушення в цьому напрямку і якість води в р. Суха Згар поступово покращується, – сказав перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Утім попереду ще ряд робіт. Нині ж можемо керуватися насамперед результатами досліджень, що проводились обласною екологічною інспекцією в січні. У подальшому одержимо результати Дерсанепідслужби. При цьому, повинні враховувати, що очисні споруди міста можуть ефективно працювати лише при умові належного утримання та контролю Міським водоканалом за дотриманням встановлених показників приймання стічних вод та режиму їх скиду до міської каналізації. Відтак Золотоніська міська рада спільно з КП «Міський водоканал» мають вести постійний моніторинг показників складу і властивостей води від підприємств, які здійснюють скиди в систему місцевої каналізації. А також спільно з контролюючими органами забезпечити щомісячний контроль за дотриманням показників складу і властивостей води в річці Суха Згар.

Автор статті