Стан озимих посівів на Черкащині задовільний

761253001391698670

Про це повідомляють в Департаменті агропромислового розвитку ОДА. За словами його директора Ігоря Колодки, внаслідок несприятливих погодних умов на посівах озимих зернових культур спостерігається нерівномірність та зрідженість сходів. Однак в цілому стан посівів по області переважно задовільний.

За попередніми даними в області нараховується 91 % сходів (215 тис. га), з яких в доброму стані 22%, задовільному – 53% та слабких і зріджених – 24%. Загинуло 2 тис. га (5%) посівів озимого ріпаку.

Ігор Леонідович каже, що комплекс осінньо-польових робіт був надзвичайно важким, проте аграрії області з цим справилися й посіяли озимих культур на зерно та зелений корм на площі 276,5 тис. га.

– Посівні площі озимої пшениці склали 214,4 тис. га, ячменю – 20,8 та жита 1,7 тис. га, – зазначає керівник Департаменту. – Крім того, озимого ріпаку посіяно 35,6 тис. га. Безумовно стурбованість викликала посуха, яка була на Черкащині торішньої осені, – практично місяць-півтора озима лежала й чекала, коли зійде, адже запасу вологи не було зовсім. Та оптимізм викликали погодні умови на кінець листопада – початок грудня. Нам вдалося отримати необхідну кількість опадів у вигляді дощу. Баланс температур сприяв вегетації. Почалися морози, однак при перевірках фахівцями стану озимих на вузлі кущення, виявилося, що температура в -13 не є критичною. Сподіватимемося, що стан посівів озимих культур покращиться.

Автор статті