Спостережна комісія ОДА: маємо здійснювати оптимальні кроки для соціальної адаптації колишніх засуджених

^47CEAED7494BA981D80A2AE9A6AAA10C9515E8C02E5777ED6D^pimgpsh_fullsize_distrШляхи реінтеграції в суспільство звільнених з місць позбавлення волі обговорили  в ОДА під час засідання спостережної комісії. Її провів перший заступник голови обласної адміністрації Віталій Коваль.

– Умови, в які повертаються колишні засуджені, мають мотивувати їх повернутися до нормального життя, – каже Віталій Володимирович. – Визначальну роль тут відіграє соціальна та трудова адаптація людей. Звільнені з місць позбавлення волі мають одержати відповідну медичну, правову, психологічну допомогу, знайти роботу. Це не спонукатиме їх до скоєння повторних злочинів. А сприяти цьому можуть спеціально уповноважені органи, служби, громадські організації.

У пошуку роботи таким людям допомагає служба зайнятості. Начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ Наталія Мінько каже, що з початку року на обліку в службі зайнятості перебувало 40 осіб, котрі відбували покарання, з них п’ятеро працевлаштовані. Фахівці установи в Канівському, Монастирищенському та Чорнобаївському районах провели 4 заходи для 57 осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

– Звільнених після відбуття покарання, які перебувають на обліку в Службі, як безробітні, залучають до громадських та інших робіт тимчасового характеру, – сказала Наталія Мінько. – До речі, серед дієвих заходів соціального захисту колишніх засуджених – підвищення їх кваліфікаційного рівня чи одержання нових професій шляхом проходження професійного навчання чи перенавчання.

^81B6F8CC3C3DCB95161E8680D4DE81451D72B6FED5A39B1819^pimgpsh_fullsize_distrНаталія Несват, керівник БО «Від серця до серця», розповіла про те, що їхній Центр реабілітації також допомагає звільненим від покарання відразу після виходу на волю:

– Інколи колонії направляють до нас листи з проханням допомогти особам, які щойно вийшли з  таких місць та не мають житла, – каже Наталія Андріївна. – Утім відсоток тих, яким таки вдається долати психологічні негаразди, невеликий, відтак і повертається до нормального життя незначна кількість цих людей, хоч і більшість з них стартують позитивно.

Пані Наталія каже: існує потреба розширити можливості реабілітаційного центру, зокрема відкрити амбулаторне відділення, де б ці люди повноцінно отримували послуги від кваліфікованих фахівців.

Підтримавши таку ініціативу, члени комісії вирішили звернутись до місцевої влади  з метою спільного вирішення цього питання.

Автор статті